Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

W pożarze zginął emerytowany policjant

2019-04-23
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. W pożarze zginął emerytowany...
W pożarze zginął emerytowany policjant

W czwartek, 18 kwietnia, w jednym z budynków wielorodzinnych w Rozdrażewie doszło do tragicznego w skutkach pożaru. Śmierć poniosła jedna osoba.

 

Na akcję zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym z OSP Rozdrażew, OSP Roszki i OSP Koźmin Wlkp. Na miejsce udała się również grupa operacyjna pod dowództwem komendanta powiatowego PSP w Krotoszynie.

W chwili przybycia strażaków z okien mieszkania na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego wydobywał się dym, zadymiona była również klatka schodowa. Od osób znajdujących się na zewnątrz obiektu uzyskano informację, że w środku może przebywać jedna osoba.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy odłączyli w budynku energię elektryczną, po czym – wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych i urządzenia pomiarowe – wprowadzili po klatce schodowej jedną linię gaśniczą wody i podręcznym sprzętem burzącym uzyskali dostęp do mieszkania objętego pożarem.

Następnie do wnętrza podano jeden prąd gaśniczy wody w natarciu na intensywnie palące się wyposażenie. W mieszkaniu panowała bardzo wysoka temperatura oraz duże zadymienie. W tym samym czasie inna grupa strażaków z pomocą drabiny przystawnej dostała się do otworu okiennego na pierwszym piętrze i stamtąd podała kolejny prąd gaśniczy wody w natarciu na palące się pomieszczenie kuchenne. Strażaków pracujących wewnątrz obiektu zabezpieczały roty asekuracyjne, gotowe do podjęcia natychmiastowych działań.

Po stłumieniu ognia i obniżeniu temperatury wewnątrz mieszkania roty gaśnicze przystąpiły do przeszukiwania pomieszczeń, jednocześnie kontynuując dogaszanie elementów wyposażenia. W jednym z pomieszczeń znaleziono nieprzytomnego mężczyznę, którego natychmiast ewakuowano na zewnątrz i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Personel medyczny po zbadaniu i przeprowadzeniu oględzin mężczyzny odstąpił od podejmowania dalszych czynności ratunkowych.

Po całkowitym dogaszeniu zarzewi ognia budynek oddymiono i przewietrzono. Obiekt sprawdzono także detektorem wielogazowym pod kątem występowania gazów niebezpiecznych – zagrożeń nie stwierdzono. Następnie do lokalu weszły służby, których zadaniem jest ustalenie przyczyny pożaru. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych nadpalone elementy wyposażenia zostały usunięte na zewnątrz budynku.

Sprawę tragicznego pożaru bada policja pod nadzorem prokuratora. Na miejscu zginął 53-letni mężczyzna – emerytowany policjant. – Potwierdzam, że  w pożarze zginął nasz długoletni kolega i emerytowany od 2012 roku funkcjonariusz. Łączymy się w bólu z rodziną zmarłego – oznajmił Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

(NOVUS)

FOT. dh. Szymon Sikora

Sorry, there are no polls available at the moment.
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner