Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PGKiM Węgiel
PADEWSCY

W Słowenii pokazali charakter

2023-03-02
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. W Słowenii pokazali charakter
W Słowenii pokazali charakter
COT

Ekipa UKS Shodan Zduny startowała w Słowenii w 5. International Konjice Horse Cup 2023. Nasi karatecy sześć razy stawali na podium.

 

W imprezie rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z 58 klubów z Austrii, Włoch, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Serbii, Czarnogóry, Słowenii i Polski. W tym gronie nie zabrakło reprezentantów zdunowskiego klubu.

Żeby mieć szansę na medal, trzeba było wcześniej wygrać minimum trzy walki. Uczyniła ta Sara Bednarek, która po czterech zwycięskich pojedynkach weszła do finału w kata U’10 i wywalczyła srebro.

Szanse medalowe, po wygraniu trzech walk, miały także w kata U’12 Anna Choma, Nikola Jasińska oraz Aleksandra Adamska. Pierwsze dwie zmierzyły się o brązowy krążek i z tej konfrontacji zwycięsko wyszła A. Choma. Z kolei A. Adamska przegrała walkę o brąz 1:2.

W kata U’14 Marta Streubel i Natasza Adamska musiały uznać wyższość przeciwniczek, a Sara Glinka wygrała najpierw trzy walki, a potem uległa zarówno w półfinale, jak i w pojedynku o brąz.

W kata masters +50 senseje do finału dotarli Piotr Lisewski i Jarosław Adamski. Po złoto sięgnął drugi z wymienionych.

W kata drużynowym zespoły dziewcząt ze Zdun zdobyły dwa srebrne medale. A. Adamska, N. Jasińska i A. Choma musiały uznać wyższość Słowenek, a od M. Streubel, N. Adamskiej i S. Glinki lepszy był tylko team z Bośni i Hercegowiny.

(ANKA)

 

FOT. UKS Shodan Zduny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − osiem =

YouTube

VADEMECUM
Archiwum
OCHMAN
KOK
Agencja Reklamowa GL
BGP
INNOWACYJNE FINANSE
TK DACHY
Zajączek
EDI
Jarmużek
MATYLA
IMPULS ZDUNY
BHP RABENDA
ZAKOCHANY W DREWNIE
Motosdodoła
Dietetyk Kaźmierczak