Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Wakacyjne zajęcia z biblioteką

2019-07-18
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Wakacyjne zajęcia z biblioteką
Wakacyjne zajęcia z biblioteką

Wakacje to czas wypoczynku, czas wolny od zajęć szkolnych, który dzieci lubią spędzać aktywnie. W związku z tym filia kobylińskiej biblioteki w Łagiewnikach w dniach 1-3 lipca zorganizowała dla najmłodszych zajęcia w ramach akcji „Wakacje z biblioteką”.

 

Pierwszy dzień uczestnicy spędzili w Kobylinie, by odwiedzić Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy. Największym zainteresowaniem cieszyły się niegdyś używane maszyny do pisania. Kolejnym punktem pobytu w Kobylinie była wizyta w klasztorze ojców franciszkanów. Dzieci miały okazję poznać życie klasztorne od innej strony. Opowiadał o tym ojciec Masseo. Goście mieli okazję pospacerować po wirydarzu (ogrodzie wewnątrz murów klasztornych), a w refektarzu dowiedzieli się, jak wyglądają posiłki spożywane przez mnichów. Podziwiali również piękne organy znajdujące się w kościele, o których z wielką pasją opowiedział ojciec Ksawery. Na zakończenie dnia pełnego wrażeń wszyscy zajadali się pysznymi lodami.

Kolejny dzień upłynął na grach i zabawach. Dużą popularnością cieszyły się wyścig z balonami czy odgadywanie osoby na podstawie zadawanych pytań. Zabawa dzieci w zoo wywołała sporo śmiechu.

Ostatniego dnia uczestników „Wakacji z biblioteką” odwiedził gość specjalny – Paweł Skalski, który pasjonuje się historią. Zobaczyli więc ciekawe eksponaty przezeń przywiezione, jak choćby hełmy czy buty używane przez żołnierzy. Dzięki niezwykle barwnej opowieści dzieci poznały historię od nieco innej, bardziej atrakcyjnej strony.

Po wizycie wszyscy brali udział w wyścigach kangurów, puszczaniu baniek mydlanych czy zabawie w policjantów i złodziei.

OPRAC. (NOVUS)

FOT. www.kobylin.pl

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner