2. /
  4. /
  5. Walczyli w Pleszewie i...
DiamondHair

Karatecy reprezentujący ASW Nippon Krotoszyn i UKS Shodan Zduny rywalizowali w 6. Central Poland Open w Pleszewie i III Ogólnopolskich Zawodach Hayashi Cup w Dopiewie. Tradycyjnie nasi zawodnicy nie wrócili do domów z pustymi rękami.

W Pleszewie startowało 515 zawodników z 70 klubów z dziesięciu krajów. Cztery medale wywalczyli przedstawiciele UKS Shodan. Na najwyższym stopniu podium stanęli Marta Streubel (kata indywidualne 9 lat i młodsi) oraz Jakub Romański (kumite U’14 50 kg), srebro zdobyła Dagmara Mujta (kumite U’21 50 kg), a brąz – Katarzyna Trafankowska (kumite U’21 67 kg).

Trzy krążki to dorobek karateków ASW Nippon. Srebrne medale zgarnęli Dawid Fortuniak (kumite U’21 84 kg) oraz Piotr Bielawski (kumite seniorów 84 kg i kumite masters open).

W turnieju Hayashi Cup udział wzięli tylko podopieczni trenera Jarosława Adamskiego. Najlepsze w swoich kategoriach były Z. Duczmal (kumite 10/11 lat, +32 kg) oraz M. Streubel (kata 8 lat i młodsze). Z kolei M. Ozga (kumite 12/13 lat, -45 kg), A. Stanisławska (kata żółte pasy 10/13 lat) oraz Z. Duczmal (kata 10/11 lat) ukończyły zmagania na drugich miejscach.