Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Wspaniałe miejsce do rekreacji

2019-11-29
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Wspaniałe miejsce do rekreacji
Wspaniałe miejsce do rekreacji

W ramach programu OSA 2019 Ministerstwa Sportu i Turystyki w Starej Obrze powstało miejsce sportowo-rekreacyjne. Do dyspozycji mieszkańców jest w pełni bezpieczny plac zabaw dla dzieci oraz miejsce do gier w szachy lub warcaby i stół do gry w piłkarzyki. Obok placu zabaw znajduje się siłownia zewnętrzna.

 

Otwarta strefa aktywności w Starej Obrze została częściowo sfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wniosek o dofinansowanie, przygotowany przez Sławomira Gruchałę – dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu w Koźminie Wlkp., uzyskał pozytywną opinię i znalazł się wśród 1420, które pozyskały dofinansowanie w II edycji programu ministerialnego Otwartych Stref Aktywności. Kwota dotacji wyniosła 50 tys. zł.
Ideą programu OSA jest budowa miejsc sportu, rekreacji i odpoczynku – ogólnodostępnych i plenerowych. Mają one sprzyjać integracji społecznej.
Stworzenie centrum sportowo-rekreacyjnego w Starej Obrze kosztowało około 112 tys. zł. W realizację projektu zaangażował się sołtys wsi wraz z członkami Rady Sołeckiej, którzy wykonali prace przygotowawcze.

(NOVUS)

FOT. GOS Koźmin Wlkp.

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner