2. /
  4. /
  5. Wyrównany pojedynek derbowy
Vidia film tekst

W derbach naszego powiatu Piast Kobylin zremisował 2:2 z Astrą Krotoszyn. Pierwsza połowa należała do gości, ale po zmianie stron do głosu doszli gospodarze.

W pierwszej połowie podopieczni Krzysztofa Wiewióra zdominowali rywali i udokumentowali to dwoma trafieniami. Wprawdzie początkowe 20 minut było dość spokojne, ale w 26. minucie Damian Gmerek dał krotoszynianom prowadzenie. Ledwie dwie minuty później Bartłomiej Wosiek po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki, a na listę strzelców wpisał się Krzysztof Ratyński. Do szatni goście schodzili więc z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron gospodarze prezentowali się znacznie lepiej. Pierwsze akcje Piasta były obiecujące, ale nie przyniosły spodziewanego efektu. W 53. minucie Mateusz Wachowiak pokonał krotoszyńskiego bramkarza i ten gol dodał kobylinianom skrzydeł. Już dwie minuty później do remisu doprowadził niezawodny Jakub Smektała.

Do samego końca obie drużyny starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale wynik już się nie zmienił i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Piast Kobylin – Astra Krotoszyn 2:2 (0:2)

BRAMKI: 0:1 – Damian Gmerek (26′), 0:2 – Krzysztof Ratyński (28′), 1:2 – Mateusz Wachowiak (53′), 2:2 – Jakub Smektała (55′)

PIAST: B. Wosiek, Kurzawa, Kubiak (Jędrzejak), Szymanowski (Wachowiak), Smektała, Wciórka, Snela, Frąckowiak, S. Wosiek, Ratajczak, Kokot

ASTRA: Wojtkowiak, Jankowski, Olejnik, Ratyński, Ishchuk, Budziak, Gmerek, Polowczyk, Stachowiak, Juszczak, Mizerny