Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ADOMIX

Z muzyką do gwiazd

2022-01-17
Z muzyką do gwiazd
Vidia film tekst

Szkoła Podstawowa we Wziąchowie Wielkim podsumowała półroczny projekt edukacyjny pod nazwą „Z muzyką do gwiazd”. Przedsięwzięcie finansowane było przez gminę Milicz.

 

Celem zadania było zainspirowanie i zmotywowanie uczniów do rozwoju muzycznego oraz wsparcie i wzbogacanie tradycyjnego procesu dydaktycznego o bezpośredni kontakt ze sztuką wysoką. Zorganizowano cztery koncerty adresowane do oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-VIII, we współpracy z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Odbywały się one w odpowiednio przygotowanej sali gimnastycznej raz w miesiącu w okresie od września do grudnia 2021 r. Koncerty prowadzone były przez artystów i pedagogów Opery Wrocławskiej, Filharmonii Wrocławskiej i Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Każde spotkanie poświęcone było ściśle określonej tematyce i skupione wokół najwybitniejszych polskich kompozytorów, różnych instrumentów, teorii muzyki, wykonawców i utworów. Kontynuowany cykl koncertów jest piątym realizowanym w szkole i wspieranym przez gminę Milicz od roku 2017. Planowane na poszczególne etapy cyklu treści służą jako element edukacyjny, wzbogacający realizację programu wychowawczego szkoły. Uczniowie mają możliwość rozwijania zainteresowań i talentów muzycznych.

W ramach projektu zakupiono nowy keyboard z niezbędnymi akcesoriami oraz mównicę, które ułatwiły organizację spotkań muzycznych oraz zapewniły ich odpowiedni poziom. Keyboard jest wykorzystywany również podczas lekcji oraz zajęć szkolnego chóru, natomiast mównica w trakcie apeli czy rozmaitych uroczystości szkolnych.

OPRAC. (FENIX)

FOT. SP Wziąchowo Wielkie

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
JARANET b
Bubble Painter
IMPULS ZDUNY
ZAKOCHANY W DREWNIE
BHP RABENDA
PROFAL
MATYLA
Eltom-bud
TK DACHY
Jarmużek
INNOWACYJNE FINANSE
LAGUNA
BETA
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Zajączek
Pro-Home4You