Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Zagrali w międzynarodowym turnieju

2019-07-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Zagrali w międzynarodowym turnieju
Zagrali w międzynarodowym turnieju

Połączone siły UKS Trójka i Astry Krotoszyn wzięły udział w turnieju piłkarskim Wrocław Trophy 2019. Młodzi zawodnicy zdobyli kolejne cenne doświadczenie.

 

W imprezie rywalizowało aż 200 zespołów z 25 krajów, m.in. z Francji, Czech, Włoch, Albanii, a nawet ze Stanów Zjednoczonych. Krotoszyn wystawił drużyny w rocznikach 2006 i 2008.

Młodszy team, którego trenerem był Karol Krystek, trafił do grupy C. Krotoszynianie odnieśli dwa zwycięstwa (6:0 z czeskim TJ Sokola Maslowa Lhota i 4:3 z AP Młoda Ravia Rawicz) oraz zanotowali dwie porażki (0:6 z FC Wrocław Academy i 1:3 z albańskim FC Lovcen). Siedem razy do siatki trafił Mateusz Bochyński, a po dwa gole strzelili Bartosz Kurzawa i Maksymilian Konarski.

W dalszej fazie zmagań podopieczni K. Krystka ulegli 0:7 słowackiemu GBFz Nitro Tuko oraz ograli 4:2 FORZA Wrocław. W tym meczu na listę strzelców wpisali się Patryk Leszczyński (dwa razy) oraz M. Bochyński i B. Kurzawa. Ostatecznie krotoszyński zespół uplasował się na jedenastym miejscu.

Ekipa z rocznika 2006 trafiła do grupy D, w której zanotowała jedno zwycięstwo (2:1 z FK Dinamo FC z Kosowa) oraz dwie porażki (0:2 ze szwedzkim Tullinge BK i 0:5 z Lechią Dzierżoniów). W zwycięskim spotkaniu gole strzelili Wojciech Leczykiewicz i Mateusz Pluciński.

W kolejnej fazie nasi piłkarze przegrali 0:2 z MKS Sparta Ziębice oraz odnieśli dwa zwycięstwa z czeskimi drużynami (1:0 Tj Sokot Kostany i 3:1 z Tj Smrzice). W tych meczach do siatki trafiali Kacper Wojciechowski (dwa razy) oraz Wojciech Leczykiewicz i Antek Stanikowski. Zmagania w tej kategorii połączone siły Trójki i Astry zakończyły na trzynastej lokacie.

(LENA)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla