Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Zapisy przyjmujemy do piątku!

2014-02-24
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Pomagamy
  4. /
  5. Zapisy przyjmujemy do piątku!
Aparatus reklama w artykule

Za niespełna dwa tygodnie rozpocznie się VIII Turniej Charytatywny Halowej Piłki Nożnej „Gramy dla Szymona i Michała”. Najwyższa pora przedstawić sylwetki dwóch osób, dla których będziemy kwestować w obecnej edycji rozgrywek.

Pierwszą z nich jest mający dwa lata Michał Wojtasik. Młody chłopak już po urodzeniu miał zdiagnozowane wrodzone zapalenie płuc. Po dalszych badaniach wykryto także torbiele, zwapnienie mózgu, żółtaczkę oraz cytomegalię. Po wielotygodniowym leczeniu okazało się, że Michał nie słyszy, ma zanik nerwów wzrokowych, siatkówkowo-naczyniówkowych w lewym oku i zapalenie płuc. Obecnie przechodzi rehabilitację metodą NDT BOBATH, korzysta z Wczesnego Wspomagania Rozwoju w Krotoszynie oraz kompleksowego leczenia wzroku w Poznaniu.

Poprzez organizację turnieju chcemy zabezpieczyć dalsze kompleksowe leczenie Michała. 2-latek wymaga bowiem nieustannej pomocy ze strony specjalistów, co wiąże się z wysokimi kosztami (dojazdy, wizyty, leki, proces rehabilitacji).

Z kolei Szymon Glinkowski jest zapalonym sympatykiem piłki nożnej. Od dziecka jeździł razem ze swoim tatą na spotkania Lecha Poznań. Szymon zmaga się z problemem stóp końsko-szpotawych neurogennych. Choroba pojawiła się ok. 10. roku życia i charakteryzuje się osłabieniem siły kończyn górnych i dolnych. Od kilku miesięcy nie może chodzić. Musi poruszać się za pomocą wózka inwalidzkiego. W jego przypadku potrzebna jest operacja (jej koszt to 30 tys. zł), a następnie długofalowy proces rehabilitacji.

Zgłoszenia drużyn

By zgłosić zespół do rozgrywek, należy zajrzeć na turniejowe forum (www.halowkacwzk.fora.pl). Zgłoszeń można dokonywać do najbliższego piątku, tj. do 28 lutego. Tego samego dnia w siedzibie GL KROTOSZYN (Rynek 20b) o godz. 18.00 rozpocznie się losowanie grup eliminacyjnych. Więcej informacji można uzyskać pod nr 531 900 502. Rywalizacja toczyć się będzie 7, 8 i 9 marca, a areną zmagań będzie hala ZSP w Koźminie Wlkp. Finały, podczas których nie zabraknie znanych postaci, konkursów, pokazów oraz licytacji cennych gadżetów, rozegrane zostaną 9 marca.

Żywimy nadzieję, że i tym razem nie pozostaniecie obojętni na ludzką krzywdę i wspomożecie naszą akcję. Liczy się każda złotówka!

Przedsiębiorcy mogą wspomóc działania, przelewając na konto chłopców niewielką kwotę i jednocześnie promując swoje firmy w trakcie zawodów! Z ofertą można zapoznać się, dzwoniąc pod nr 531 900 502.

(GOLSKI, GRZELO)

NR KONTA SZYMONA I MICHAŁA

95 1090 1157 0000 0000 1502 2029 z dopiskiem dla Szymona i Michała

STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W KROTOSZYNIE

YouTube

energy sped
Robstal
Jumbonet
Intermarche
Lesniczowka
Lombard Smok
Phone Spa
Kiki Car Care
Zuziak
Archiwum
APR
BGP
daf-mal
M-Partner
MediaSort
E-paka
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Kostka
KUK
Jarmużek