Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Zapobieganie chorobom według Ajurwedy: co i jak?

2021-07-28
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Zdrowie
  4. /
  5. Zapobieganie chorobom według Ajurwedy:...
Zapobieganie chorobom według Ajurwedy: co i jak?
GetFree

Naturalna medycyna indyjska pozwala dbać o zdrowie w zgodzie z naturą, bez konieczności stosowania leków i poddawania się inwazyjnym zabiegom. Ajurweda głosi, że synchronizując swój organizm, można zapobiec wielu chorobom. Jak unikać chorób dzięki terapiom ajurwedyjskim?

 

Odpowiadamy! Przeczytaj nasz poradnik i świadomie zdecyduj, czy Ajurweda jest rozwiązaniem dla Ciebie.

 

 

Ajurwedyjski system leczniczy ma już 5000 lat. Czas lepiej go poznać!

W optymalizacji zdrowia i kompleksowej profilaktyce ważne jest uzyskanie równowagi wewnętrznej. Tę da się osiągnąć, inwestując w styl życia, zgodny z zasadami Ajurwedy. Opiera się on na celebrowaniu rytuałów pielęgnacyjnych, stosowaniu masaży, spożywaniu zdrowych posiłków i oddawaniu się medytacji. Wydaje się to bardzo przyjemne i… dokładnie takim jest. Ajurwedyjskie metody zapobiegania chorobom stawiają na bliskość z naturą, zrezygnowanie z chemii, odcięcie się od sytuacji stresowych.

Zatrzymaj się na chwilę, znajdź czas dla siebie i skup się na tym, co dobre dla Twojego organizmu. Gdy dostrzeżesz związek między ciałem, duszą oraz umysłem, będziesz bliski zrozumienia głównych założeń Ajurwedy. To najstarszy system filozoficzny, a zarazem ceniona na całym świecie sztuka uzdrawiania. Za sprawą metod prowadzących do zachowania równowagi wewnętrznej leczy choroby oraz zapobiega im. Osoby, które rozpoczynają przygodę z Ajurwedą, stają przed trudnym zadaniem określenia, która z dosz przeważa w ich organizmie. To absolutna podstawa jakichkolwiek działań, podejmowanych w ramach terapii ajurwedyjskich. Czym są dosze? Starohinduska filozofia zakłada, że każdy organizm to unikalna kombinacja żywiołów, przejawiających się w postaci energii – dosz. Wyróżniamy trzy dosze: to Vata, Pitta i Kapha, obecne w nas w określonych proporcjach. Zależnie od tego, która z nich dominuje, powinniśmy stosować inne metody profilaktyki zdrowotnej.

 

 

Tradycyjna Ajurweda w życiu współczesnego człowieka

O zdrowie z Ajurwedą może dbać każdy. Wprowadzenie nowej, zrównoważonej diety i wsłuchiwanie się w swoje potrzeby to zaledwie początek. Poznanie całej koncepcji wymaga czasu, jednak jest tego warte – medycyna ajurwedyjska przynosi znakomite efekty na różnych poziomach. Potrafi skutecznie zaradzić problemom z trawieniem, złemu samopoczuciu, spadkami odporności. Korzysta przy tym z naturalnych ziół, kosmetyków i produktów spożywczych wolnych od chemicznych dodatków. Zwraca też uwagę na mądry wybór tego, co jemy oraz nakładamy na nasze ciało w ramach pielęgnacji. Prowadzi do osiągnięcia życiowego szczęścia poprzez wdrożenie prostych zmian, jakich współczesny człowiek bardzo potrzebuje. Jeśli zainteresował Cię temat Ajurwedy, zajrzyj na stronę DEVA Harmony: https://devaharmony.com/pl/ i poszerz swoją wiedzę o osiąganiu wewnętrznego spokoju!

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud