Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
FACHOWIEC

Zdrowe odżywianie i regeneracja organizmu

2020-11-18
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Zdrowie
  4. /
  5. Zdrowe odżywianie i regeneracja...
Zdrowe odżywianie i regeneracja organizmu
Pałac w Orli tekst

Bardzo często osoby, które rozpoczynają swoją przygodę ze zdrowym stylem życia, koncentrują swoją uwagę jedynie na treningach. Poszukują odpowiedniej aktywności dla siebie, zwiększają częstotliwość ćwiczeń i chcą jak najszybciej widzieć efekty swojej pracy. Większość osób po czasie przekonuje się, że jednak trening to nie wszystko. Bardzo ważne w całym procesie jest też odpowiednie odżywianie i regeneracja.

Nasz organizm zawsze potrzebuje energii. Zapotrzebowanie na nią rośnie w momencie, kiedy zaczynamy intensywnie trenować. Błędne jest oczekiwanie od naszego ciała dużej wytrzymałości, kiedy nie zwracamy uwagi na to, co jemy. Przed ćwiczeniami potrzebujemy węglowodanów. Mitem jest, że przed wysiłkiem powinniśmy dostarczyć organizmowi tłuszczy. Zmniejszają one bowiem naszą wydolność.

Polecanymi produktami, które warto spożywać przed treningami, są wszelkiego rodzaju produkty zbożowe. Niezwykle ważne jest też przyjmowanie płynów. Posiłek, który zjemy po treningu, powinien z kolei zawierać cukry i białka.

Bardzo ważna jest również regeneracja. Musi ona jednak przebiegać prawidłowo. Nie możemy zapominać o rozciąganiu po treningu. W przypadku obolałych mięśni możemy posłużyć się wałkiem do masażu. Ważna jest oczywiście odpowiednia ilość snu po intensywnym treningu. Kiedy śpimy, nasz organizm „reperuje” wszystkie ubytki w tkance mięśniowej, spowodowane ćwiczeniami i przygotowuje się do kolejnego wysiłku. Optymalny czas snu to około 7-8 godzin.

Anna Dudkowiak, właścicielka Active Zone

YouTube

ZSP2
Maśniak
Get Free
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud
Jarmużek
Oring
Pałac w Orli
Zuziak
Archiwum
Jumbonet
Lombard Smok