Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Zespół Szkół Specjalnych ma już 70 lat!

2019-06-11
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Zespół Szkół Specjalnych ma...
Zespół Szkół Specjalnych ma już 70 lat!

W dwóch ostatnich dniach maja Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Krotoszynie świętował swoje 70-lecie. Był czas na wspomnienia z historii placówki oraz na dobrą zabawę.

 

30 maja w kinie Przedwiośnie odbyła się uroczysta akademia, na którą przybyło liczne grono gości, a pośród nich przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych, byli i obecni dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy, uczniowie, rodzice, absolwenci i przyjaciele szkoły.

Dyrektorki placówki, Dorota Walczak i Agnieszka Leciej, dziękowały byłym i obecnym nauczycielom za wieloletni trud i zaangażowanie oraz życzyły nieustającego entuzjazmu i pomysłów w dalszej pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Ważnym punktem spotkania była prezentacja multimedialna, przybliżająca widzom historię, tradycję i codzienne życie Zespołu Szkół Specjalnych. Akademię uświetnił występ artystyczny uczniów ZSS. Przybyli goście składali życzenia sukcesów, zadowolenia i niekończącej się pasji w pracy z młodzieżą. Szczególnym gościem była profesor UAM dr hab. Danuta Kopeć, która w wykładzie poruszyła ważne aspekty współczesnej pedagogiki specjalnej.

Nazajutrz na terenie szkoły odbyła się Biesiada Integracyjna, na której nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu. Przybyli uczniowie, absolwenci, rodzice mogli uczestniczyć w zabawach czy konkursach prowadzonych przez profesjonalnych animatorów. Każdy mógł zrobić sobie selfie z dużą maskotką. Niezwykłą atrakcją był pokaz baniek mydlanych. Dla starszych i młodszych pań otwarte było stoisko kosmetyczne. Nie zabrakło oczywiście smacznego jadła w postaci grochówki, kebabu, kiełbasy z grilla czy rożnych ciast.

ZSS im. Marii Grzegorzewskiej w Krotoszynie jest szkołą kształcenia specjalnego dla dzieci i młodzieży o różnym stopniu niepełnosprawności umysłowej i fizycznej (ze sprzężoną niesprawnością ruchową i niepełnosprawnością słuchową), o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych. Placówka spełnia wymagania niezbędne do organizacji zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Istnieje od 1949 roku. Jest przyjazna, wykorzystuje nowatorskie metody pracy. Ma dobrze wyposażoną bazę dydaktyczną i wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

(NOVUS)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla