2. /
  4. /
  5. Zmagania młodych siatkarek
KLIBER FINANSE

24 marca w hali sportowej przy ulicy Olimpijskiej odbył się drugi turniej eliminacji Klubowych Mistrzostw Wielkopolski Minisiatkówki Dziewcząt. W zawodach rywalizowały krotoszyńskie drużyny – UKS Trójka, UKS Polon oraz UKS Piast.

Zawody rozgrywano jednocześnie w pięciu miastach – prócz Krotoszyna w Pile, Szamotułach, Turku i Ostrzeszowie. Na parkiecie walczyły zespoły dwójek (rocznik 2008), trójek (2007) i czwórek (2006).

W najmłodszej kategorii zagrało 20 teamów. Triumfowały dziewczęta z UKS I Czerwonak, wyprzedzając UKS Polon I i Eneę Energetyk I Poznań. Ponadto nasze miasto reprezentowały zespoły UKS Piast I (4. miejsce), UKS Polon II (6), UKS Polon III (9), UKS Trójka I (13-20), UKS Trójka II (13-20), UKS Piast II (13-20) i UKS Piast III (13-20). Do dalszego etapu awansowało 12 dwójek z najlepszym bilansem z dwóch turniejów.

W kategorii trójek (11 zespołów) najlepsza okazała się drużyna Enea Energetyk I, a kolejne pozycje zajęły Enea Energetyk II i MUKS Amber I Kalisz. Piąta i szósta lokata przypadły ekipom Piasta, dziewiąta była Trójka, a na pozycjach 10-11 sklasyfikowany został Polon. Awans uzyskało dziewięć najlepszych zespołów.

W rozgrywkach czwórek udział wzięło dziewięć teamów. Zwyciężyły poznanianki z Enea Energetyk I, drugie miejsca zajęły siatkarki UKS Polon I, a trzecia lokata przypadła UKS-owi I Czerwonak. Ponadto w tej kategorii rywalizowały UKS Trójka II (5. miejsce), UKS Trójka I (7), UKS Polon II (8) oraz UKS Piast (9). Awansowało osiem najlepszych teamów.

Organizatorzy turnieju dziękują za wsparcie burmistrzowi Franciszkowi Marszałkowi, firmie Rodon Witcars, CSiR Wodnik oraz zawodniczkom UKS Trójka i KKS Astra za sędziowanie młodszym koleżankom. Kolejny etap zmagań zapanowano na 6 kwietnia w Poniecu.