Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Zmagania orlików i młodzików

2017-11-30
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Zmagania orlików i młodzików
Zmagania orlików i młodzików

W hali sportowej przy ulicy Olimpijskiej w Krotoszynie zorganizowano dwudniowy Turniej BZ WBK Halowej Piłki Nożnej Orlików i Młodzików. Triumfowały drużyny Gorzyczanki Gorzyce Wielkie oraz Dąbroczanki Pępowo.

 

W obu kategoriach do zmagań przystąpiło po dziesięć zespołów. W rozgrywkach orlików na dziewiątym miejscu uplasowała się Ostrovia Ostrów Wlkp., pokonując po rzutach karnych GOS Biały Orzeł Koźmin Wlkp. Siódmą lokatę zajęła Akademii Krecika, wygrywając 2:0 z UKS Trójka II Krotoszyn. Piąta była pierwsza drużyna Trójki, która w rzutach karnych okazała się lepsza od KUKS Zębców.

Na najniższym stopniu podium stanęły orliki Dąbroczanki Pępowo, po pokonaniu w rzutach karnych Orła Lipno. Zawody wygrała Gorzyczanka Gorzyce Wielkie, która w finale, także po rzutach karnych, była lepsza od KKS Astra Krotoszyn.

W turnieju młodzików dziewiąte miejsce zajął zespół KUKS Zębców, pokonując 2:0 Astrę II Krotoszyn. Na siódmej pozycji zmagania zakończył Grom Golina, ogrywając 2:1 Pogoń Orlik Cieszków. Piąte miejsce przypadło ekipie GOS Biały Orzeł Koźmin Wlkp., która wygrała 2:0 z Astrą I Krotoszyn.

W meczu o trzecią lokatę Trójka Krotoszyn gładko pokonała Gorzyczanką Gorzyce Wielkie (3:0). W finale znów konieczne było egzekwowanie rzutów karnych. Piłkarze Dąbroczanki Pępowo okazali się w tym elemencie lepsi od KA 4 resPect i to oni zostali triumfatorami.

Najlepsze trzy zespoły w obu kategoriach nagrodzono sprzętem sportowym, ufundowanym przez firmę Zina. Pozostałe drużyny otrzymały piłki i słodycze. – Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tak dużej imprezy – sponsorom, rodzicom, zawodników oraz trenerom. Wielkie uznania kieruję też w stronę Kamila Frąckowiaka i Katarzyny Wicenciak, którzy zapewnili część artystyczną turnieju – podsumował Łukasz Baran, trener UKS Trójka.

(GRZELO)

FOT. Sara Pluta

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...