Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Zmagania orlików i młodzików

2017-11-30
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Zmagania orlików i młodzików
Zmagania orlików i młodzików

W hali sportowej przy ulicy Olimpijskiej w Krotoszynie zorganizowano dwudniowy Turniej BZ WBK Halowej Piłki Nożnej Orlików i Młodzików. Triumfowały drużyny Gorzyczanki Gorzyce Wielkie oraz Dąbroczanki Pępowo.

 

W obu kategoriach do zmagań przystąpiło po dziesięć zespołów. W rozgrywkach orlików na dziewiątym miejscu uplasowała się Ostrovia Ostrów Wlkp., pokonując po rzutach karnych GOS Biały Orzeł Koźmin Wlkp. Siódmą lokatę zajęła Akademii Krecika, wygrywając 2:0 z UKS Trójka II Krotoszyn. Piąta była pierwsza drużyna Trójki, która w rzutach karnych okazała się lepsza od KUKS Zębców.

Na najniższym stopniu podium stanęły orliki Dąbroczanki Pępowo, po pokonaniu w rzutach karnych Orła Lipno. Zawody wygrała Gorzyczanka Gorzyce Wielkie, która w finale, także po rzutach karnych, była lepsza od KKS Astra Krotoszyn.

W turnieju młodzików dziewiąte miejsce zajął zespół KUKS Zębców, pokonując 2:0 Astrę II Krotoszyn. Na siódmej pozycji zmagania zakończył Grom Golina, ogrywając 2:1 Pogoń Orlik Cieszków. Piąte miejsce przypadło ekipie GOS Biały Orzeł Koźmin Wlkp., która wygrała 2:0 z Astrą I Krotoszyn.

W meczu o trzecią lokatę Trójka Krotoszyn gładko pokonała Gorzyczanką Gorzyce Wielkie (3:0). W finale znów konieczne było egzekwowanie rzutów karnych. Piłkarze Dąbroczanki Pępowo okazali się w tym elemencie lepsi od KA 4 resPect i to oni zostali triumfatorami.

Najlepsze trzy zespoły w obu kategoriach nagrodzono sprzętem sportowym, ufundowanym przez firmę Zina. Pozostałe drużyny otrzymały piłki i słodycze. – Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tak dużej imprezy – sponsorom, rodzicom, zawodników oraz trenerom. Wielkie uznania kieruję też w stronę Kamila Frąckowiaka i Katarzyny Wicenciak, którzy zapewnili część artystyczną turnieju – podsumował Łukasz Baran, trener UKS Trójka.

(GRZELO)

FOT. Sara Pluta

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...