Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Życie w dawnym mieście

2017-09-24
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Historia
  4. /
  5. Życie w dawnym mieście
Życie w dawnym mieście

W niedzielę, 17 września, w budynku Muzeum Regionalnego w Krotoszynie oraz w jego okolicach zorganizowano trzecią edycję cyklicznych wydarzeń rekonstrukcyjnych pod wspólnym hasłem „Wehikuł czasu”.

 

Motywem przewodnim imprezy było „życie w dawnym mieście”. Parający się dawnym rzemiosłem rekonstruktorzy przybliżyli licznie przybyłym gościom kulturę oraz rękodzieło minionych stuleci. Na rozstawionych kramach można było spotkać, porozmawiać, a nawet spróbować swoich sił u kowala, powroźnika, łuczarza, skryby czy mincerza. Była okazja, by samodzielnie przygotować i upiec podpłomyki, tkać oraz czerpać papier.

Dzieci miały możliwość uczestniczyć w pojedynkach, szrankach, najazdach z kopią na „saracena”, walce ze smokiem, obleganiu zamku, układaniu historycznych puzzli i w olbrzymiej, historycznej grze planszowej. Pomiędzy odwiedzającymi skradał się kat, który raz po raz zakuwał kogoś w dyby.

Można było również przymierzyć elementy zbroi i osobiście sprawdzić, ile ważyła średniowieczna broń. Goście mieli możliwość bezpłatnego zwiedzania muzealnych ekspozycji oraz zakupu najnowszej gry miejskiej pt. „Spacer z Jankiem”.

Wieczorem natomiast na piętrze muzeum odbył się kameralny koncert muzyki dawnej w wykonaniu nietuzinkowego duetu: Jacek Kowalski i Paweł Iwaszkiewicz.

Organizatorem przedsięwzięcia było Muzeum Regionalne w Krotoszynie, we współpracy z Urzędem Miejskim w Krotoszynie, Zespołem Muzyki Dawnej Artifex, Pocztem Wierzbięty z Krotoszyna i Radą Osiedla nr 1. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem burmistrza, a jej sponsorem był SGB Bank Spółdzielczy w Krotoszynie.

(NOVUS)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...