Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY

Ćwiczenia hipopresyjne w uroginekologii

2022-06-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Zdrowie
  6. /
  7. Ćwiczenia hipopresyjne w uroginekologii
Ćwiczenia hipopresyjne w uroginekologii
DiamondHair

Żyjesz pełnią życia… – praca, dom, dzieci etc. Ból pleców, przepukliny, niewydolne dno miednicy, a nawet wypadanie macicy. Dolegliwości powstrzymują Cię od codziennych czynności, zabawy z dziećmi, aktywności fizycznej…

 

Nie daj sobie wmówić, że to normalne w pewnym wieku, po porodzie. Załóż wkładkę i żyj dalej! NIE! NIE!! NIE!!! Tak, nie musi być. To, że owo zjawisko jest powszechne, nie znaczy, że jest normą.

 

Czym jest hipopresja?

To trening, w którym bardzo ważne są postura i oddech; to krótka, płynna seria póz, ćwiczeń i technik oddechowych. Techniki wymagają skupienia, świadomości ciała, koncentracji, umiejętności pracy z oddechem i przeponą. Trening hipopresyjny wydaje się być łatwy, jednak niestety pozory mylą. Ćwiczyć może każdy, głównym zadaniem jest przekwalifikowanie mięśni kręgosłupa zgodnie z pracą, do jakiej zostały przeznaczone. W szczególności trening hipopresyjny przeznaczony jest dla osób mających dysfunkcje ze strony dna miednicy – nietrzymanie moczu, obniżenie narządów dna miednicy, dysfunkcje seksualne, endometriozę, podwyższone napięcie mięśni DM, zanik aktywności MDM, dla osób, które chcą wzmocnić swój kręgosłup – dzięki treningowi nie powodują nacisku na dno miednicy, a także dla osób z wadami postawy, z „nieruchomą” przeponą, z zaburzonym wzorcem oddechowym.

Trening taki polecany jest również dla kobiet, które chcą przygotować się do ciąży albo po ciąży zamierzają odzyskać równowagę w DM. Dodatkowym atutem hipopresji jest zmniejszenie obwodu talii, spłaszczenie mięśni brzucha, poprawa wyników sportowych i krążenia.

Zadaniem próżni, którą uzyskujemy podczas ćwiczeń, jest przesunięcie narządów jamy brzusznej i miednicy w kierunku dogłowowym i ustabilizowanie ich. Powtarzane, zapewnia trzewiom drenaż, a układ mięśniowy ulega wzmocnieniu i mobilizacji.

Zestaw ćwiczeń hipopresyjnych zaprogramuje Twoje mięśnie kręgosłupowe, by kontrolowały ciśnienie świadomie i podświadomie. Twoje ciało, Twój kręgosłup i mięśnie dna miednicy zaczną działać prawidłowo, gdy nauczą się pracować mimowolnie i bez zastanawiania się.

(mgr Natalia Jasiak)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 + sześć =

YouTube

Archiwum
ZBITY TELEFON
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP