Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ZAREMBA
PADEWSCY

Budowanie z betonu komórkowego

2018-10-23
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Budowanie z betonu komórkowego
Budowanie z betonu komórkowego
GÓRZNY GROUP

Budowanie z betonu komórkowego to sposób na komfort i oszczędność. Nie zdajemy sobie nawet sprawy, ile doskonałych rozwiązań mamy do dyspozycji przy okazji wznoszenia najzwyklejszego nawet budynku mieszkalnego.

 

Umiejętne korzystanie z nich może przynieść nam wymierne korzyści, którymi będziemy cieszyli się przez wiele lat użytkowania obiektu. Jednym z najlepszych przykładów jest beton komórkowy. Przyjrzyjmy się jego zaletom bliżej.

 

Niezrównana wszechstronność i łatwość budowy

Bloczki z betonu komórkowego mogą znaleźć zastosowanie niemal wszędzie. Można z nich budować zarówno domy jednorodzinne, jak i budynki wielokondygnacyjne. Gładkość ich powierzchni powoduje, że ich wykończenie poprzez np. tynkowanie nie sprawia większych trudności. Na łatwość ich wykorzystania duży wpływ ma także to, że bez problemu poddają się wszelkiej obróbce czy wykonywaniu bruzd przeznaczonych pod różnego rodzaju instalacje. Dzięki tej plastyczności doskonale nadają się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wykonywania skomplikowanych detali w obiektach o bardziej wyszukanej architekturze.

Dosłownie każda budowa może więc przebiegać zdecydowanie szybciej. Tym bardziej, że z reguły bez większych trudności można się na niego zdecydować także wówczas, gdy projekt, na podstawie którego wznoszony jest dany dom, przewidywał inny materiał ścienny. To nie są jednak jedyne zalety, jakimi charakteryzuje się beton komórkowy. Największe ujawnią się w pełni, gdy już rozpoczniemy użytkowanie obiektu.

 

Wielkie oszczędności i komfort

Niewielka gęstość objętościowa betonu komórkowego sprawia, że bardzo skutecznie pełni rolę izolatora cieplnego. Żaden inny materiał konstrukcyjny – nawet drewno – nie może się pod tym względem pochwalić takimi jak on parametrami – lepiej izoluje już tylko wełna mineralna albo np. styropian. To kolejna rzecz, która znacznie upraszcza budowę, jako że pozwala zastosować cieńsze ocieplenia. Ściana z tego rodzaju bloczków charakteryzuje się ponadto wysoką zdolnością do tłumienia dźwięków. Pozwala również na odprowadzanie wilgoci, jakże kłopotliwej w wielu przypadkach, gdzie zastosowano inne materiały. Możemy więc zapomnieć o zawilgoceniu ścian, grzybach, pleśni, a także niekorzystnym dla zdrowia poziomie wilgotności powietrza. Duże znaczenie w kontekście bezpieczeństwa ma także niepalność.

Beton komórkowy jest niezwykle trwały i wraz z upływem lat nie zmienia swoich właściwości technicznych. Ze względu na nie, zwłaszcza izolacyjne, stanowi więc doskonały budulec na obiekt mieszkalny dla tych, którym zależy na maksymalnej energooszczędności i komforcie. Zwraca na to uwagę coraz większa liczba inwestorów, nie tylko indywidualnych. Przykładem mogą być budowane właśnie przez Osiedle Sielanka domy na sprzedaż w Tarnowskich Górach. Powstaje tam całe osiedle o szczególnych parametrach, gwarantujących bardzo niskie koszty ogrzewania. Na taki rezultat składa się oczywiście wiele czynników. Odpowiednio dobrane materiały bez wątpienia należą jednak do kluczowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − jedenaście =

YouTube

Archiwum
Andrzej Kaźmierczak
Jankowski
ZAWODNY
Kierakowicz
Manista
OLEJNIK
Paweł Grobelny
Potarzycka
Bratborski Maciej
MAYOR INK
ZBITY TELEFON
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE