Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ZAREMBA
PADEWSCY

Ćwiczenia hipopresyjne w uroginekologii

2022-06-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Zdrowie
  6. /
  7. Ćwiczenia hipopresyjne w uroginekologii
Ćwiczenia hipopresyjne w uroginekologii
DiamondHair

Żyjesz pełnią życia… – praca, dom, dzieci etc. Ból pleców, przepukliny, niewydolne dno miednicy, a nawet wypadanie macicy. Dolegliwości powstrzymują Cię od codziennych czynności, zabawy z dziećmi, aktywności fizycznej…

 

Nie daj sobie wmówić, że to normalne w pewnym wieku, po porodzie. Załóż wkładkę i żyj dalej! NIE! NIE!! NIE!!! Tak, nie musi być. To, że owo zjawisko jest powszechne, nie znaczy, że jest normą.

 

Czym jest hipopresja?

To trening, w którym bardzo ważne są postura i oddech; to krótka, płynna seria póz, ćwiczeń i technik oddechowych. Techniki wymagają skupienia, świadomości ciała, koncentracji, umiejętności pracy z oddechem i przeponą. Trening hipopresyjny wydaje się być łatwy, jednak niestety pozory mylą. Ćwiczyć może każdy, głównym zadaniem jest przekwalifikowanie mięśni kręgosłupa zgodnie z pracą, do jakiej zostały przeznaczone. W szczególności trening hipopresyjny przeznaczony jest dla osób mających dysfunkcje ze strony dna miednicy – nietrzymanie moczu, obniżenie narządów dna miednicy, dysfunkcje seksualne, endometriozę, podwyższone napięcie mięśni DM, zanik aktywności MDM, dla osób, które chcą wzmocnić swój kręgosłup – dzięki treningowi nie powodują nacisku na dno miednicy, a także dla osób z wadami postawy, z „nieruchomą” przeponą, z zaburzonym wzorcem oddechowym.

Trening taki polecany jest również dla kobiet, które chcą przygotować się do ciąży albo po ciąży zamierzają odzyskać równowagę w DM. Dodatkowym atutem hipopresji jest zmniejszenie obwodu talii, spłaszczenie mięśni brzucha, poprawa wyników sportowych i krążenia.

Zadaniem próżni, którą uzyskujemy podczas ćwiczeń, jest przesunięcie narządów jamy brzusznej i miednicy w kierunku dogłowowym i ustabilizowanie ich. Powtarzane, zapewnia trzewiom drenaż, a układ mięśniowy ulega wzmocnieniu i mobilizacji.

Zestaw ćwiczeń hipopresyjnych zaprogramuje Twoje mięśnie kręgosłupowe, by kontrolowały ciśnienie świadomie i podświadomie. Twoje ciało, Twój kręgosłup i mięśnie dna miednicy zaczną działać prawidłowo, gdy nauczą się pracować mimowolnie i bez zastanawiania się.

(mgr Natalia Jasiak)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście + 7 =

YouTube

Andrzej Kaźmierczak
ZAWODNY
Jankowski
Kierakowicz
Manista
OLEJNIK
Paweł Grobelny
Potarzycka
Bratborski Maciej
Archiwum
ZBITY TELEFON
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE
MAYOR INK