Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY PRACA
PADEWSCY

Czy plastry mogą pomóc na dolegliwości bólowe?

2021-01-27
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Zdrowie
  6. /
  7. Czy plastry mogą pomóc...
Czy plastry mogą pomóc na dolegliwości bólowe?
PANCOM

Poznajemy kinesiotaping!

O tej metodzie wiemy coraz więcej. Kinesiotaping, zwany również tapingiem lub plastrowaniem dynamicznym, służy zmniejszaniu dolegliwości bólowych w obrębie mięśni, kości i stawów. Przyjęło się, że oklejanie specjalnymi taśmami stosują wyłącznie sportowcy – w rzeczywistości to stały element terapii manualnej i rehabilitacji pacjentów, którzy ze sportem mają niewiele wspólnego.

 

Zobacz, czego jeszcze nie wiesz o kinesotapingu!

Prawidłowo naklejone taśmy działają na kilku poziomach jednocześnie

Plastrowanie, zwane również tapingiem, polega na przyklejaniu na skórę specjalistycznych plastrów. Są one bardzo rozciągliwe, dzięki czemu dostosowują się do ruchów ciała. Po ich aplikacji pacjent może normalnie funkcjonować – taśmy tejpy nosi się przez kilka dni. Aby osiągnąć pożądany efekt, tj. poprawić krążenie krwi, zwiększyć ruchomość stawu, zmniejszyć ból mięśniowy czy aktywować mięśnie do wzmożonej pracy, należy zaaplikować plastry w odpowiedni sposób. Jest to zadanie dla profesjonalisty: rehabilitanta, który przeszedł szkolenie z zakresu kinezjotapingu. Warto podkreślić, że taśmy wykorzystywane w omawianej metodzie nie są nasączone substancją leczniczą. Wykonuje się je z bawełny, pokrytej bezpiecznym, hipoalergicznym klejem. Producent taśm do kinesiotapingu yellowSPORT oferuje wodoodporne tejpy o wysokiej elastyczności (140%). Są to wyroby z kategorii premium, które, mimo najwyższej jakości i szerokiego spektrum zastosowań, pozostają przystępne cenowo.

 

Gdy bolą mięśnie i stawy… tejpy do kinesiotapingu mogą zniwelować ból

Zgłaszając się do fizjoterapeuty z powodu dolegliwości bólowych, z wysokim prawdopodobieństwem po przeprowadzeniu terapii manualnej specjalista zaproponuje plastrowanie dynamiczne. Metoda ta świetnie się sprawdza w przypadku przeciążeń mięśni oraz urazów, szczególnie tych sportowych. Sposób oklejenia danej partii skóry zostanie dopasowany do indywidualnych potrzeb pacjenta, tak, aby taśmy mogły działać z korzyścią dla niego. Ustabilizowane stawy i odciążone mięśnie szybciej wracają do pełnej sprawności, a profesjonalnie oklejony kręgosłup przestaje boleć już po kilku godzinach po zabiegu. Plastrowanie jest nieinwazyjne i bezbolesne, zapewnia wiele pożytku i okazuje się stosunkowo tanią metodą. Istotne, aby przed podjęciem się naklejania tejpów przejść dedykowane szkolenie i uzyskać certyfikat. Wiedza z zakresu znajomości metody i aplikowania plastrów w konkretnych przypadkach klinicznych jest konieczna, aby plastrowanie dynamiczne przyniosło oczekiwane rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − jeden =

YouTube

Archiwum
ROMAN OLEJNIK
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła