2. /
  4. /
  5. Derby powiatu dla Astry
PANCOM

W niedzielę na stadionie w Krotoszynie doszło do pierwszych w tym sezonie derbów powiatu. Miejscowa Astra okazała się niezbyt gościnna i wysoko, bo aż 4:1, wygrała z Białym Orłem Koźmin Wielkopolski.

Fani futbolu z powiatu krotoszyńskiego musieli czekać kilka lat na spotkanie derbowe pomiędzy Astrą i Orłami. Krotoszynianie bowiem rywalizowali w okręgówce, a koźminianie w IV lidze. Po reformie rozgrywek oba kluby znalazły się na tym samym szczeblu.

Na trybunach stadionu miejskiego zasiadło kilkaset kibiców. I z pewnością żaden z nich nie żałował, że poświęcił niedzielne popołudnie na mecz, gdyż byli świadkami ciekawego widowiska i zobaczyli aż pięć goli.

W 23. minucie na prowadzenie wyszli miejscowi. Po zagraniu Szymona Polowczyka w pole karne futbolówka minęła obrońców oraz bramkarza Orłów i dotarła do Jędrzeja Paczkowa, który – będąc w polu bramkowym – bez problemu wpakował ją do siatki. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy.

Na początku drugiej odsłony Astra podwyższyła prowadzenie. Tuż przed polem karnym sfaulowany został Bartosz Stachowiak i sędzie podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł Szymon Polowczyk i posłał ją w pole karne. Futbolówka minęła wszystkich i… wpadła do bramki obok bezradnie interweniującego Patryka Szulca.

W 56. minucie arbiter podyktował rzut karny dla koźminian, uznając, że Dariusz Reyer w walce o piłkę uderzył łokciem rywala. Jedenastkę na gola zamienił Marcin Kaczmarek.

W 80. minucie stojący przed polem karnym Orłów Karol Krystek popisał się atomowym uderzeniem i P. Szulc nie miał szans na skuteczną interwencję. W doliczonym czasie gry gości dobił Dominik Piwowar, wykorzystując sytuację sam na sam z koźmińskim bramkarzem.

W następnej kolejce Astra zmierzy się na wyjeździe z SKP Słupca, a Biały Orzeł zagra na własnym terenie z Odolanovią Odolanów.

Astra Krotoszyn – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 4:1 (1:0)

BRAMKI: 1:0 – Jędrzej Paczków (23’), 2:0 – Szymon Polowczyk (47’ wolny), 2:1 – Marcin Kaczmarek (56’ karny), 3:1 – Karol Krystek (80’), 4:1 – Dominik Piwowar (91’)

ASTRA: Jarysz – Jankowski, Stachowiak (65’ Piwowar), Krystek, Olejnik, Juszczak, Budziak (85’ Adamski), Gmerek (89’ Roszczak), Polowczyk, Reyer, Paczków (83’ Kuszaj)

BIAŁY ORZEŁ: P. Szulc – Kaczmarek, Konopka, M. Szulc, Maciejewski, Kamiński, Błażejczak (76’ Borowczyk), Wosiek (87’ Nowakowski), Lis, M. Miedziński (70’ Wciórka), Bierła (83’ Ratajczyk)