Dominacja Ceramika na mistrzostwach Polski!

2. /
  4. /
  5. Dominacja Ceramika na mistrzostwach...
ENDORFINA

W Krotoszynie odbyły się LXXVI Mistrzostwa Polski Seniorów w Zapasach w Stylu Wolnym. Wspaniale spisali się reprezentanci miejscowego Ceramika, dzięki czemu nasz klub wygrał klasyfikację drużynową!

LKS Ceramik zdobył 290 punktów i zdecydowanie wyprzedził kolejne w klasyfikacji LZS Orzeł Namysłów (175 pkt.) oraz LKS Mazowsze Teresin (169 pkt.). W klasyfikacji wojewódzkiej triumfowało Mazowsze (352 pkt.), drugie miejsce przypadło Wielkopolsce (328 pkt.), a na trzecim znalazło się województwo zachodniopomorskie (322 pkt.)

W kategorii 125 kg złoty medal wywalczył Robert Baran, pokonując w finale Kamila Kościółka (ZKS Stal Rzeszów). Jego brat, Radosław, walczący w kat. 97 kg, także stanął na najwyższym stopniu podium. Srebro w tej wadze zdobył natomiast kolejny zawodnik Ceramika – Chingiz Samadov. W kat. 70 kg srebrny krążek zgarnął Eryk Gibasiewicz, który w finale musiał uznać wyższość Eryka Maja (WKS Śląsk Milicz). Drugą lokatę zajął również Ivan Izdebskyi, rywalizujący w kat. 61 kg. W tej samej kategorii po brąz sięgnął Mariusz Walkowiak.