Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Dotleń siebie i bliskich!

2021-06-15
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Zdrowie
  4. /
  5. Dotleń siebie i bliskich!
Dotleń siebie i bliskich!
Akademia Reissa

Niedawno przy ul. Mickiewicza 37 w Krotoszynie otwarte zostało Centrum Odnowy Tlenem. Czym jest tlenoterapia i jaki wpływ ma nasz organizm?

 

Krotoszyńskie Centrum Odnowy Tlenem oferuje łagodną terapię hiperbaryczną, która polega na oddychaniu skoncentrowanym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia. Łagodna hiperbaria odbywa się w stosunkowo dużej, jasnej, dobrze oświetlonej komorze hiperbarycznej, gdzie imitowane są podobne warunki do tych panujących trzy metry pod wodą.

Koncentrator dostarcza do komory skoncentrowany tlen, którym spokojnie oddychamy. W trakcie sesji można leżeć bądź siedzieć, relaksując się, czytając książkę czy też słuchając muzyki. Bardzo ważną zaletą Centrum Odnowy Tlenem jest to, iż oferowana przez nie komora pozwala na wejście do niej jednocześnie dwóch osób, co oznacza, że opiekun może uczestniczyć w terapii wraz z dzieckiem.

Sesja hiperbaryczna trwa od 60 do 80 minut. Argumentem przemawiającymi za skorzystaniem z tlenoterapii jest przede wszystkim to, iż jest ona całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna. Ma szerokie zastosowanie, a korzystać z niej mogą osoby w każdym wieku. Istnieje bardzo mało przeciwwskazań przed wejściem do komory hiperbarycznej. Osoby korzystające z tlenoterapii mają z niej wiele korzyści, m.in. poprawę dotlenienia narządów wewnętrznych (co skutkuje polepszeniem sprawności fizycznej i psychicznej), spowolnienie postępu przewlekłych chorób płuc, redukcję zaburzeń oddychania, poprawę jakości snu i wiele innych.

Zachęcamy do kontaktu oraz odwiedzania Centrum Odnowy Tlenem.

(LENA)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud