Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY PRACA
PADEWSCY

Kierowco, zdejmij nogę z gazu!

2023-11-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Na sygnale
  6. /
  7. Kierowco, zdejmij nogę z...
Kierowco, zdejmij nogę z gazu!
AGRO INTEGRACJA

W związku z niedawnymi wypadkami na drodze krajowej nr 15 – w miejscu nazywanym potocznie dołkiem śmierci, radny Mariusz Owczarek zwraca uwagę na konieczność podjęcia jakichś działań na rzecz bezpieczeństwa na tym odcinku. W tej kwestii zwróciliśmy się do miejscowej policji.

 

Według statystyk przedstawionych przez Komendę Powiatową Policji w Miliczu na tym odcinku od 1 stycznia 2021 do 31 października 2023 stwierdzono łącznie 14 zdarzeń drogowych. Były to trzy wypadki (jedna ofiara śmiertelna i trzy osoby ranne), a w pozostałych przypadkach kolizje, bez osób rannych.

– W 12 zdarzeniach przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W pozostałych – niebezpieczne wymijanie się pojazdów. Ostatni przypadek śmiertelny miał właśnie taką przyczynę. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drodze, to można zawsze ją poprawić, ale wiele rzeczy w tej kwestii już zrobiono. Zmniejszono dopuszczalną prędkość z 90 do 60 km/h, ustawiono świetlne znaki ostrzegawcze na łuku, wzmocniono pobocze drogi. Można by było zmienić profil łuku drogi, ale to bardzo duże koszty. Najważniejsze, aby wszyscy stosowali się do ograniczeń prędkości. Wtedy nie będzie wypadków – oznajmia podinsp. Sławomir Waleński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Miliczu.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

 

FOT. Zdjęcia archiwalne (KPP Milicz)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × trzy =

YouTube

Archiwum
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE