2. /
  4. /
  5. Kolejny triumf Olijnyka
SofraHous

Jak co roku 15 sierpnia, a więc w Święto Wojska Polskiego, w Kobylinie odbył się Bieg im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W XXVII edycji biegacze mieli do pokonania jedną pętlę o długości 15 km. Wystartowało 220 zawodników i zawodniczek.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Tomasz Lesiński, burmistrz Kobylina. Na jego sygnał 220 uczestników ruszyło na 15-kilometrową trasę. Zwyciężył biegacz z Ukrainy, Pawlo Olijnyk (KB Rawicz), który rok temu również był najlepszy. Triumfator uzyskał czas 49:40 i wyprzedził drugiego na mecie Sierhieja Krauchenię (Achilles Leszno) o minutę i dziesięć sekund. Na trzecim stopniu podium stanął Aleksiej Amelchanka (Achilles Leszno) z wynikiem 54:21.

W gronie kobiet najlepsza była Oksana Yurchuk, z czasem 59:08 (22. lokata w klasyfikacji generalnej), wyprzedzając Swietłanę Olijnyk (28. w klasyfikacji generalnej) z wynikiem 1:02:14 i Danutę Piskorowską (32. w klasyfikacji generalnej) – 1:04.02.

Spośród zawodników z naszego powiatu najlepiej spisał się kobylinianin, Marcin Chlebowski, który uzyskał czas 58:47, co dało mu 20. miejsce. Jego team – Gladiatorzy – w klasyfikacji drużynowej uplasował się na pierwszej pozycji. Z kolei trzecią lokatę zajął KS Krotosz.

Tradycyjnie, prócz biegu głównego, przeprowadzono biegi małe dla dzieci i młodzieży.