2. /
  4. /
  5. Medale na mistrzostwach Polski
IMPRESJA KROTOSZYN

Kilka dni przed świętami reprezentanci SAC Ursus Krotoszyn startowali w Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym, które odbyły się w Puławach. Ekipa z naszego miasta spisała się wyśmienicie.

W kategorii -52 kg służb mundurowych rywalizowała Agnieszka Zimmermann, które w przysiadzie osiągnęła 105 kg (rekord życiowy), w wyciskaniu leżąc 70 kg, a w martwym ciągu 120 kg (rekord życiowy). Łączny wynik 295 kg (rekord życiowy) zapewnił jej pierwsze miejsce, również w klasyfikacji open! – Nie mogłam wymarzyć sobie lepszego startu w zawodach. Myślę, że dałam z siebie, co mogłam, plan zrealizowałam w 110 procentach. Trzy rekordy życiowe świadczą o bardzo dobrym przygotowaniu do tych mistrzostw – skomentowała triumfatorka.

Znakomicie spisała się również Daria Frąckowiak, która w kategorii -63 kg uzyskała w przysiadzie 130 kg (rekord życiowy), w wyciskaniu leżąc 82,5 kg (rekord życiowy) i w martwym ciągu 150 kg. Zawodniczka krotoszyńskiego klubu z łącznym wynikiem 362,5 kg (rekord życiowy) była najlepsza w klasyfikacji juniorek do lat 20 – także w open – oraz druga wśród seniorek. – Jestem zadowolona z zawodów. To był mój pierwszy start, w którym udało się zwyciężyć w klasyfikacji open juniorek do lat 20 – powiedziała D. Frąckowiak.

W kategorii -83 kg juniorów do lat 16 walczył Mariusz Rusek, osiągając w przysiadzie 195 kg (rekord życiowy), w wyciskaniu leżąc 105 kg i w martwym ciągu 190 kg (rekord życiowy). Rezultat 490 kg (rekord życiowy) był drugim w tej kategorii, więc reprezentant Ursusa wywalczył srebro. – Mimo zbijania wagi w dzień zawodów wyniki mnie satysfakcjonują. Udało mi się zająć drugie miejsce i zrobić życiówkę w martwym ciągu, więc mój start oceniam jako dobry – stwierdził M. Rusek.

Srebrny krążek zdobył także Kuba Smółkowski, który w kategorii -83 kg juniorów do lat 20 w przysiadzie uzyskał 225 kg (rekord życiowy), w wyciskaniu leżąc 130 kg (rekord życiowy), w martwym ciągu 225 kg (rekord życiowy), co dało łączny wynik 580 kg (rekord życiowy). – Jestem zadowolony ze startu. Poprawiłem rekord życiowy w przysiadzie o 10 kg i o 25 kg w martwym ciągu. Mam zamiar kontynuować treningi w sprzęcie – przyznał srebrny medalista.

Na drugim stopniu podium stanął również Szczepan Zimmermann. W kategorii -93 kg seniorów osiągnął w przysiadzie 260 kg, w wyciskaniu leżąc 147,5 kg, a w martwym ciągu 270 kg. Rezultat 677,5 kg zapewnił mu drugie miejsce. – Z perspektywy zawodnika uważam swój start za udany – najbardziej zadowolony jestem z przysiadu, ponieważ udało mi się wyrównać rekord życiowy i myślę, że był zapas na więcej. Jako trener jestem bardzo zadowolony z występów naszych zawodników. Zdobyliśmy wiele medali, padło mnóstwo rekordów życiowych – oznajmił krotoszyński trójboista.

W kategorii -93 kg juniorów do lat 18 trzecie miejsce zajął Wiktor Urbaniak, z łącznym wynikiem 500 kg (rekord życiowy), na który złożyły się 185 kg w przysiadzie, 120 kg w wyciskaniu leżąc (rekord życiowy) i 195 kg w martwym ciągu (rekord życiowy).

Brąz wywalczył też Szymon Olejniczak, który w kategorii -83 kg seniorów uzyskał w przysiadzie 205 kg, w wyciskaniu leżąc 100 kg, a w martwym ciągu 200 kg – łącznie 505 kg.

Tuż za podium uplasował się Ernest Zimmermann. Startujący w kategorii 105 kg juniorów do lat 23 zawodnik osiągnął w przysiadzie 207,5 kg (rekord życiowy), w wyciskaniu leżąc 112,5 kg, a w martwym ciągu 210 kg, co dało łączny rezultat 530 kg.

Z kolei Kamil Bączyk, rywalizujący w kategorii -120 kg seniorów uzyskał w przysiadzie 205 kg (rekord życiowy), w wyciskaniu leżąc 130 kg (rekord życiowy) i w martwym ciągu 230 kg. Łączny wynik 565 kg jest jego nowym rekordem życiowym. K. Bączyk został sklasyfikowany na szóstej lokacie.