Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Michał Zieliński nowym wojewodą

2021-02-04
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Polityka
  4. /
  5. Michał Zieliński nowym wojewodą
Michał Zieliński nowym wojewodą
GetFree

29 stycznia na stanowisko wojewody wielkopolskiego, na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji, premier Mateusz Morawiecki powołał Michała Zielińskiego. Zastąpił on Łukasza Mikołajczyka, który tę funkcję przestał pełnić 15 grudnia minionego roku.

 

– Powołanie na stanowisko wojewody wielkopolskiego przez premiera Mateusza Morawieckiego jest dla mnie wielkim zaszczytem i ogromnym zobowiązaniem. Stoję przed dużym wyzwaniem, a swoją pracę dla Wielkopolan postrzegam jako misję – oświadczył 1 lutego podczas pierwszej konferencji prasowej nowo wybrany wojewoda.

Michał Zieliński jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, gdzie ukończył kierunek zarządzanie i marketing. Od 2018 roku pełnił funkcję dyrektora wielkopolskiego oddziału Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wcześniej był zastępcą dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa – oddział terenowy w Poznaniu. Jest także wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu pilskim i przewodniczącym komitetu terenowego tej partii w Obornikach.

Pierwszego dnia na nowym stanowisku wojewoda M. Zieliński spotkał się z wicewojewodami oraz kierownictwem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Przypomnijmy, że Łukasz Mikołajczyk 15 grudnia przestał pełnić funkcję wojewody wielkopolskiego. Z tego stanowiska odwołał go premier Mateusz Morawiecki, na wniosek Mariusza Kamińskiego – ministra spraw wewnętrznych i administracji. – Powodem złożenia wniosku o odwołanie była utrata zaufania do wojewody w związku z podjęciem przez niego sprzecznej z interesem publicznym i wydanej z naruszeniem przepisów prawa decyzji dotyczącej budowy tzw. zamku w Stobnicy – napisano wówczas w komunikacie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jak bowiem informował wcześniej Wielkopolski Urząd Wojewódzki, wojewoda Mikołajczyk uznał ważność zgody na budowę zamku.

Przypomnijmy, że budowa tzw. zamku w Stobnicy jest prowadzona na obszarze Natura 2000. O inwestycji zrobiło się głośno latem 2018 roku. Wtedy CBA rozpoczęło badanie prawidłowości wydanych decyzji. Następnie Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska wszczął kontrolę procesu decyzyjnego dotyczącego budowy. Ponadto sprawę skierowano do prokuratury. W połowie lipca w związku z inwestycją zatrzymano i przedstawiono zarzuty siedmiu osobom.

Ł. Mikołajczyk spędził na stanowisku wojewody wielkopolskiego nieco ponad rok. – (…) Był to czas pełen wyzwań. Nieprzewidywalny, wyjątkowy, trudny. Czas walki z pandemią Covid-19 oraz wielu inicjatyw i projektów na rzecz Wielkopolski. To także czas budowania dialogu, pokonywania różnic i wypracowywania kompromisów. Co dzień starałem się czynić wszystko, by wzajemny szacunek, dobro publiczne i bezpieczeństwo były podstawą współpracy z każdym, z kim przez ostatni rok było dane mi się spotkać. Kończę służbę Wielkopolsce z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku (…) – napisał w oświadczeniu Ł. Mikołajczyk.

(ANKA)

FOT. Wielkopolski Urząd Wojewódzki

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud