2. /
  4. /
  5. Mistrzostwa Polski w Kobylinie
AS MAŚNIAK

W Kobylinie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Sumo pod honorowym patronatem burmistrza Tomasza Lesińskiego. Był to najważniejszy etap eliminacji przed zbliżającymi mistrzostwami Europy w Estonii.

Do rywalizacji przystąpiło blisko 200 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Bardzo dobrze zaprezentowali się gospodarze imprezy – ekipa UKS Samson Kobylin uplasowała się bowiem na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Kobylińscy sumocy wywalczyli cztery medale. Aleksandra Osman (50 kg) oraz Jakub Kaźmierczak (55 kg) zdobyli srebrne krążki, a Agata Jarka (60 kg) i Klaudia Matysiak (+65 kg) stanęły na trzecim stopniu podium.

Dwa brązowe medale to dorobek Olimpijczyka Sulmierzyce. Przemysław Wizner był trzeci w kat. 45 kg, a Dominika Grobelna w kat. 65 kg. Na podium nie udało się stanąć reprezentantom TA Rozum Krotoszyn. Dominik Konowalczyk był trzynasty w kat. 55 kg, natomiast Angelika Paradys zajęła siódme miejsce w kat. 50 kg.

– Dziękuję wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji tych mistrzostw – powiedział Mirosław Flak, trener UKS Samson. – W szczególności chciałbym wyróżnić panią Mariolę Wojciechowską, dyrektor Zespołu SPiP w Kobylinie, za udostępnienie obiektu oraz osobiste zaangażowanie w imprezę.