Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
Padewscy PRACA
PADEWSCY

Musical z udziałem chóru Izydroki

2024-06-07
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Kultura
  6. /
  7. Musical z udziałem chóru...
Musical z udziałem chóru Izydroki
MAX-MAL

1 czerwca w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu miała miejsce prapremiera „ŚNIEŻKA 2.0”. Udziałem w tym wydarzeniu może się pochwalić chór Izydorki z Biadek. Było to wydarzenie Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”.

Spośród dwunastu chórów do projektu zostało wybranych siedem z całej Polski, co dla Izydorek było dużym wyróżnieniem. Przedstawiono znaną baśń o Królewnie Śnieżce i Siedmiu Krasnoludkach napisaną przez Braci Grimm.

A dzięki współpracy Justyny Skoczek i Adama Lepki powstała historia w nowym wydaniu – „Śnieżka 2.0”. Królewna Śnieżka trafia do świata współczesnego i rozpoczyna pracę w korporacji. To opowieść o sile przyjaźni, o wartości bycia razem – wartościach ważnych i ponadczasowych, tak wartych podkreślenia w dniu święta wszystkich dzieci. Wymagało to zaangażowania wielu osób. Oprócz udziału chórów wystąpili również soliści i aktorzy. Jako żeglarka wystąpiła Marysia Szubert z chóru Izydorki, która odegrała swoją rolę wyśmienicie. Nad wydarzeniem czuwali również Izabela Polakowska-Rybska – Dyrektor Programowa i Artystyczna Programu Śpiewająca Polska, a także reżyserka Hanna Marasz-Figurajska. 1 czerwca sala główna Narodowego Forum Muzyki z pełną widownią zabrała gości w niesamowitą podróż, ukazującą współczesne oblicze Królewny Śnieżki. Nie obyło się bez wielkiego aplauzu.

(WM)

FOT. Joanna Stoga/NFM, zbiory prywatne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście − trzy =

YouTube

Archiwum
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
ZBITY TELEFON
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
BGP 2023