Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Nowe biuro poselskie dostępne dla mieszkańców

2020-10-05
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Polityka
  4. /
  5. Nowe biuro poselskie dostępne...
Nowe biuro poselskie dostępne dla mieszkańców
PERŁA ORLA

W miniony piątek odbyło się oficjalne otwarcie biura poselskiego Tomasza Ławniczaka. Nowa siedziba Prawa i Sprawiedliwości mieści się na krotoszyńskim rynku.

 

Wcześniej biuro parlamentarzystów PiS znajdowało się przy ul. Rawickiej. Na otwarciu nowej siedziby obecni byli m.in.: minister Jan Dziedziczak, wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk czy poseł Tomasz Ławniczak, a także lokalni członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości. Ze względu na trudną sytuację epidemiczną w powiecie uroczystość miała skromny charakter.

Przecięcia wstęgi w nowym lokalu dokonali wspólnie posłowie Ławniczak i Dziedziczak oraz krotoszyńscy samorządowcy – Sławomira Kalak i Andrzej Skrzypczak. Biuro zostało również poświęcone przez proboszcza Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła, księdza kanonika Grzegorza Jóźwickiego.

Dyżury w nowej siedzibie PiS-u w każdy piątek, od godz. 17.00, na zmianę będą pełnić radni powiatowi i miejscy z tego ugrupowania. – Biuro Prawa i Sprawiedliwości zostało otwarte przede wszystkim po to, aby wybrani parlamentarzyści mieli kontakt ze społeczeństwem. Postanowiliśmy przenieść się do centrum miasta. Mamy w naszym okręgu wyborczym 13 powiatów. Nie jest realne, aby poseł pełnił w każdym z nich dyżur co tydzień, w związku z tym umówiłem się z radnymi, aby każdy z nich miał tutaj dyżury. Biuro będzie oczywiście służyć również środowisku Prawa i Sprawiedliwości do spotkań tutejszych członków i sympatyków. Jesteśmy tutaj po to, aby być z ludźmi, wsłuchiwać się w ich głos, w ich postulaty. Jednocześnie, jako parlamentarzyści z tego regionu, niesiemy ze sobą nadzieję na polepszenie i unowocześnienie infrastruktury – powiedział gospodarz miejsca, poseł Ławniczak.

Minister Dziedziczak nie krył zadowolenia z nowej lokalizacji biura. Krotoszyn bowiem to drugie, po Rawiczu, miasto, w którym PiS ma siedzibę w centrum. – Nie bójmy się tego słowa – jesteśmy w najlepszym miejscu w Krotoszynie, najbardziej prestiżowym. Właśnie tak partia rządząca powinna się prezentować – skomentował polityk. Podziękował również lokalnym samorządowcom, którzy przygotowali nową siedzibę, podkreślając przy tym, że ich praca świadczy o współodpowiedzialności za miejsce mające służyć mieszkańcom powiatu krotoszyńskiego. Na koniec wojewoda Ł. Mikołajczyk przekazał informację na temat dostępności miejsc i sprzętu w wielkopolskich szpitalach.

(LENA)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud