Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Nowe koło Partii Zieloni

2020-07-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Polityka
  4. /
  5. Nowe koło Partii Zieloni
Nowe koło Partii Zieloni
COT

W Sulmierzycach gościła poseł Magdalena Tracz – przewodnicząca Partii Zieloni – wraz z Magdaleną Gałkiewicz – sekretarz tego ugrupowania. Owocem tej wizyty było utworzenie nowego koła – Wielkopolska Południowa Partia Zieloni.

 

Po spotkaniu z burmistrzem Dariuszem Dębickim odbyło się zebranie z lokalnymi działaczami i działaczkami, na którym utworzono nowe koło partii i wybrano jego władze. W zarządzie znaleźli się Marcin Ptak z Sulmierzyc (przewodniczący), Anna Siewiera z Sulmierzyc (wiceprzewodnicząca) oraz Michał Boruch z Kalisza (sekretarz).

Zakres terytorialny działania nowo utworzonego koła docelowo ma obejmować teren południowej Wielkopolski. – Oczywiście każdy z członków koła będzie miał w szczególności na uwadze swój powiat, z którym jest związany i którego problemy zna – oznajmia Marcin Ptak. – Na chwilę obecną jest nas tylko troje, ale liczę, że koło będzie sukcesywnie powiększać swoje szeregi. Chociaż zaznaczam, iż stawiam na jakość, a nie ilość. Decyzja wstąpienia do Partii Zieloni powinna być świadoma i przemyślana. Nie chcemy przyjmować ludzi-statystów, tylko po to, aby rosła statystyka. Tym bardziej że czeka nas ciężka praca. Mamy trzy lata, aby pokazać, że nie jesteśmy tylko sami dla siebie – podkreśla przewodniczący koła.

Celem partii jest walka o czyste środowisko, pobudzanie świadomość proekologicznej w społeczeństwie. – Chcemy uzmysłowić mieszkańcom, że nie robimy tego z myślą o sobie, ale o pokoleniach, które przyjdą po nas. W szczególności liczę, że zasilą nas panie, ponieważ sprawy kobiet – walka o ich prawa – są szczególnie ważne w naszym ugrupowaniu. Nie zamykamy się na nikogo – stwierdza M. Ptak. – Zachęcam do zajrzenia na stronę partiazieloni.pl/dzialaj/ – dodaje.

(ANKA)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud