Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Oddając krew – dajesz życie!

2021-06-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Zdrowie
  4. /
  5. Oddając krew – dajesz...
Oddając krew – dajesz życie!
TRANS-MED

W pierwszą niedzielę czerwca w Koźminie Wlkp. przeprowadzono już 25. akcję poboru krwi. Chętnych do oddania krwi nie brakowało, co jest bardzo budujące.

 

Cała akcja odbyła się oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, wynikających z sytuacji epidemicznej. Krew oddawali także druhowie z OSP Koźmin Wlkp., OSP Wałków i OSP Orla oraz koźmińscy harcerze. W sumie zarejestrowało się 90 dawców, a 71 mogło oddać krew. Łącznie zebrano 31.660 ml tej życiodajnej tkanki.

– Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z dawców, którzy odpowiedzieli na apel i podzielili się cząstką siebie podczas jubileuszowej akcji. Cieszy również fakt, że spośród zarejestrowanych siedmioro dawców po raz pierwszy oddało krew. Niemożliwe po raz kolejny stało się realne i prawdziwe. Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy przyczynili się do kolejnej pięknej akcji, mimo bardzo trudnego dla nas wszystkich okresu pandemii. Dzięki hojności ofiarodawców wszyscy dawcy, którzy oddali krew, w dowód wdzięczności zostali obdarowani upominkami. W rozpropagowanie przedsięwzięcia zaangażowali się kapłani z parafii pw. Św. Stanisława BM i pw. Św. Wawrzyńca w Koźminie Wlkp. oraz z parafii Mokronos, Wałków i Rozdrażew. W organizację akcji byli zaangażowani jak zawsze członkowie Zarządu Klubu HDK PCK, druhowie z OSP Koźmin Wlkp., harcerze z koźmińskiego hufca oraz wolontariuszki. Opiekunce sali gimnastycznej dziękuję serdecznie za poświęcony czas i pomoc w przygotowaniu lokalu. Ekipie z RCKiK w Kaliszu i OT w Krotoszynie dziękuję za sprawne przeprowadzenie akcji i miłą atmosferę – podsumował Wiesław Głuszek, prezes Klubu HDK PCK przy UMiG w Koźminie Wlkp.

OPRAC. (ANKA)

FOT. Klub HDK PCK przy UMiG

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud