2. /
  4. /
  5. Okazały dorobek medalowy Shodana
TALENT STUDIO

20 listopada w Prudniku odbył się Puchar Gór Opawskich w Karate 2021. Zawodnicy UKS Shodan Zduny wywalczyli dziesięć medali indywidualnie i trzy drużynowe. Taki dorobek pozwolił im na zajęcie czwartego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Do rywalizacji w Prudniku przystąpiło ponad 170 zawodników i zawodniczek reprezentujących 16 klubów z Polski i spoza jej granic. W tym gronie znalazła się siedmioosobowa ekipa karateków UKS Shodan. Zdunowianie wywalczyli łącznie 13 medali i w klasyfikacji generalnej znaleźli się czwartej pozycji.

W zmaganiach drużynowych zdunowscy karatecy na podium wskoczyli trzy razy. W kata drużynowym dziewcząt 10 lat i młodszych triumfował zespół w składzie: Aleksandra Adamska, Anna Choma i Mia Palmączyńska. W kata drużynowym dziewcząt 11-13 lat najlepsze okazały się Aleksandra Adamska, Natasza Adamska oraz Sara Glinka. W tej samej kategorii trzecie miejsce zajął team w składzie: Nikola Jasińska, Anna Choma i Mia Palmączyńska.

Indywidualnie w swoich kategoriach triumfowały Aleksandra Adamska (kata 11 lat oraz kata 9 lat) i Anna Choma (kumite 9 lat – fantom). Srebrne medale wywalczyły Nikola Jaśińska (kata 8 lat oraz kumite 9 lat – fantom) i Anna Choma (kata 9 lat). Na najniższym stopniu podium stanęły Natasza Adamska (kata 11 lat oraz kumite 11 lat – fantom), Mia Palmączyńska (kata 9 lat) i Aleksandra Adamska (kumite 8 lat – fantom).