2. /
  4. /
  5. Piast sprowadził Orły na...
MAX-MAL

Za nami drugie piłkarskie derby powiatu krotoszyńskiego w tym sezonie klasy międzyokręgowej. Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski na własnym boisku przegrał z Piastem Kobylin 0:2. Bohaterem spotkania był Mateusz Olikiewicz, który dwa razy trafił do siatki.

Miłośnicy futbolu, którzy zgromadzili się w niedzielne popołudnie na stadionie miejskim w Koźminie Wlkp., nie zobaczyli porywającej gry. Widać było, że spotkały się dwa zespoły z dolnych rejonów tabeli, bez aspiracji do walki o wyższą klasę rozgrywkową.

Decydujące dla losów spotkania były dwie minuty w drugiej połowie. W 66. minucie piłkę wślizgiem zaatakowało dwóch graczy przeciwnych drużyn. Sędzia zdecydował, że zawodnik Orłów faulował i podyktował rzut wolny dla Piasta. Goście szybko rozegrali stały fragment gry i piłka dotarła do Mateusza Olikiewicza, który stanął oko w oko z Patrykiem Szulcem. Snajper Piasta nie zmarnował wybornej okazji i otworzył wynik konfrontacji.

Miejscowi jeszcze nie zdążyli się otrząsnąć, a już przegrywali 0:2. W 68. minucie przyjezdni wyszli z akcją dwóch na jednego. Patryk Kamiński podał w kierunku M. Olikiewicza, a ten dołożył tylko nogę i piłka wylądowała w siatce.

Warto odnotować dwie akcje byłego gracza Piasta – Patryka Wciórki. Przy pierwszej źle przyjął piłkę i bramkarz skutecznie interweniował, a przy drugiej próbował przelobować golkipera, lecz futbolówka nie trafiła w światło bramki. W końcówce kobylinianie mogli strzelić trzeciego gola, lecz po uderzeniu Bartosza Kowalskiego dobrze spisał się P. Szulc.

W następnej kolejce Orły zmierzą się na wyjeździe z Tulisią Tuliszków, a Piast zagra u siebie z SKP Słupca.

Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski – Piast Kobylin 0:2 (0:0)

BRAMKI: 0:1 – Mateusz Olikiewicz (66’), 0:2 – Mateusz Olikiewicz (68’)

BIAŁY ORZEŁ: P. Szulc – Kaczmarek, Konopka, M. Szulc, Maciejewski (55’ Oleśków), Kamiński, Błażejczak (82’ Urny), Wosiek, Wciórka (68’ T. Miedziński), Lis, Bierła (83’ Juskowiak)

PIAST: B. Kubiak – K. Kubiak, Ratajczak, Wosiek, A. Kurzawa – Kamiński (82’ Kokot), Snela (85’ K. Jędrzejak), Szymanowski, Kaźmierczak – Wachowiak (75’ Janowski), Olikiewicz (85’ Kowalski)