Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
Padewscy PRACA
PADEWSCY

Polska na marginesie Europy?

2022-06-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Polityka
  6. /
  7. Polska na marginesie Europy?
Polska na marginesie Europy?
DiamondHair

We wtorek w sali Cechu Rzemiosł Różnych w Krotoszynie odbyło się spotkanie otwarte z posłami Platformy Obywatelskiej – Jarosławem Urbaniakiem i Rafałem Grupińskim, przewodniczącym wielkopolskich struktur największej partii opozycyjnej. Rozmowa dotyczyła trudnej sytuacji bieżącej w kraju. Politycy mocno skrytykowali rządy Prawa i Sprawiedliwości.

 

Zaproszeni parlamentarzyści wyjaśnili, że ich przyjazd do Krotoszyna zorganizowano w ramach projektu Platformy Obywatelskiej pod nazwą „1000 spotkań na terenie całego kraju”. Mają one na celu nawiązanie bliższych relacji z obywatelami, stworzenie okazji do dyskutowania na temat sytuacji w kraju i zaprezentowanie programu tej partii.

Rafał Grupiński zdecydowanie krytycznie ocenił siedem lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, czego skutkami – jak stwierdził – są rosnąca inflacja, drożyzna i utrata znaczenia Polski na świecie. – Wszyscy możemy odczuć koszty złej polityki. Obecna ekipa, dopóki mogła, korzystała z dobrej koniunktury, którą wypracował poprzedni rząd. Do tego doszły duże programy rozdawania pieniędzy, które są tylko formą przekupstwa ludzi ich własnymi pieniędzmi. Kiedy zaczęły się problemy, możemy zobaczyć, jak szwy pękają na tym państwie. Skutkiem rozdawnictwa jest wysoka inflacja. Widać, że politycy PiS nie mają żadnego pomysłu, aby zatrzymać ten proces. Drugim poważnym problemem jest utrata mocnej pozycji na arenie międzynarodowej. Polska jest na marginesie Europy. Mamy ciągłe spory, nakładane są na nas kary, które idą w miliardy euro. Przygotowujemy program naprawczy, który wdrożymy, gdy tylko odbierzemy władzę PiS-owi. Odbyły się w tej sprawie dwa kongresy w Wielkopolsce – mówił szef wielkopolskich struktur PO.

Odnosząc się do wysokich cen paliw na stacjach benzynowych, poseł rzekł, iż w czasach największego kryzysu, za rządów Donalda Tuska, cena baryłki ropy kształtowała się podobnie jak dzisiaj. Jak stwierdził, Prawo i Sprawiedliwość z jednej strony wprowadziło tarczę antyinflacyjną, a z drugiej – podległy partii rządzącej koncern Orlen podniósł opłatę rafineryjną o kilka tysięcy procent. – Proszę spojrzeć na rekordowe zyski Orlenu przez to, co się teraz dzieje. Część z nich mocno zasila budżet państwa – podkreślił R. Grupiński.

Na spotkaniu byli obecni lokalni radni oraz przedsiębiorcy. Apelowali oni do parlamentarzystów, żeby bardziej się zaangażowali w obronę samorządowców oraz skupili na naprawie przede wszystkim edukacji i służby zdrowia, a także by w dyskusji ze swoimi oponentami politycznymi używali siły argumentów, a nie emocji.

– Przeraża mnie postępowanie rządzących. Bo niezwykle łatwo jest im wręczać  pieniądze wcześniej nam zabrane. To nie są prezenty dawane z oszczędności i z własnej kieszeni. Zabrano samorządom ogromną ilość środków. Musicie tłumaczyć obywatelom, skąd się to bierze – oznajmił Sławomir Augustyniak, radny miejski.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć − 1 =

YouTube

Archiwum
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
ZBITY TELEFON
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
BGP 2023