Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
PADEWSCY

Ponad 13 tys. zł trafi do Szymka i Michała!

2014-03-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Pomagamy
  4. /
  5. Ponad 13 tys. zł...
TK DACHY

Pro-Met Koźmin Wielkopolski, po zaciętym finale i wygranej 1:0 z A Seree Tee, triumfował w ósmej edycji Charytatywnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej „Gramy dla Szymona i Michała”. Poza zmaganiami sportowymi zgromadzeni kibice mogli liczyć na wiele atrakcji. Do wylicytowania były wyjątkowe gadżety.

Do ścisłego finału imprezy po dwóch dniach gier eliminacyjnych awansowało dziesięć drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy. W pierwszej znalazły się Kanarki z Norwich, Bez Nazwy Fach-Stol, CKS Zduny K.O, A Seree Tee oraz WPZTS Praczyk I. Natomiast w drugiej grupie rywalizowały MTV Rozdrażew, Szybkie Trampki, Szyszka, Pro-Met Koźmin Wlkp. oraz nasza ekipa Glokalna.pl Team. W trakcie toczonych na wysokim poziomie spotkań nie brakowało ogromnych emocji, wielu goli i widowiskowych akcji.

Chęć pomocy Szymonowi i Rafałowi

Pomiędzy spotkaniami zawodnicy oraz zgromadzeni kibice mieli okazję poznać dwie osoby, na które w tym roku kwestowano. Przypomnijmy, że Szymon Glinkowski jest zapalonym fanem Lecha Poznań. Musi przejść wartą 30 tys. zł operację stóp. Z kolei Michał Wojtasik cierpi na wiele schorzeń, m.in. głuchotę, żółtaczkę, zanik nerwów wzrokowych. W jego przypadku zebrane środki pozwolą na dalsze leczenie i rehabilitację. To dla nich od piątku 20 zespołów walczyło o miano najlepszej drużyny turnieju.

Nie zabrakło atrakcji

Zanim wyłoniono czołową czwórkę, organizatorzy przygotowali liczne konkursy oraz pokazy. Rozpoczęły dziewczęta z koźmińskiego ZSP, prezentując układ taneczny. Następnie na parkiecie pojawiła się trójka twardzieli wraz z Moniką Kapałą. Mieli oni za zadanie w czasie jednej minuty wykonać jak najwięcej powtórzeń burpees. Nie sposób nie wspomnieć o rywalizacji z Tomkiem „Pompką” Olejniczakiem. Kolejni widzowie musieli zmierzyć się ze swoim rywalem w ilości wykonanych ćwiczeń. Nie zabrakło również konkursów piłkarskich. Trójka piłkarzy zmierzyła się ze skróconą wersją „turbo kozaka”. Na zakończenie ogromne brawa zebrali także młodzi gracze krotoszyńskiej filii Akademii Piłkarskiej Reissa, którzy pod okiem trenera Grzegorza Nowaka pokazali próbkę swoich umiejętności.

Obrońcy tytułu na trzecim stopniu podium

W godzinach popołudniowych poznaliśmy półfinalistów. Do walki o kluczowe miejsca przystąpiły ekipy MTV Rozdrażew i AST oraz WPZTS Praczyk i Pro-Met Koźmin Wlkp. Rywalizacja w pierwszej parze była bardzo zacięta, a piłkarze myśleli głównie o zabezpieczaniu dostępu do własnej bramki. Krótko przez końcem, za sprawą Mikołaja Marciniaka, AST zapewniło sobie awans do wielkiego finału.

W drugim półfinale zmierzyły się dwie koźmińskie drużyny. Lepiej zagrali piłkarze Pro-Metu, pokonując WPZTS Praczyk 3:1. Ogromne emocje towarzyszyły potyczce o trzecią lokatę. MTV Rozdrażew prowadziło juz 2:0, by po chwili przegrywać 2:3. Końcówka starcia ponownie należała jednak do ubiegłorocznych zwycięzców, którzy strzelili kolejne dwa gole, zapewniając sobie trzecią lokatę.

Gwiazdy w akcji

Przed finałem doszło do pojedynków pokazowych. Oldboye Lecha Poznań, wzmocnieni siatkarzami plażowymi – Łukaszem i Sebastianem Kaczmarkami, radnym powiatowym Zbigniewem Brodziakiem oraz organizatorami wydarzenia – Bartłomiejem Nowakiem, Patrykiem Rzepką i Danielem Borskim, zmierzyli się z dwoma finalistami. Doświadczeni Lechici, mający za sobą wiele występów z Orzełkiem na piersi (m.in. Jarosław Araszkiewicz, Marek Rzepka), pokazali kilka kapitalnych akcji.

W przerwach pomiędzy meczami tradycyjnie prowadzone były licytacje. Na aukcję trafiły m.in. piłka z podpisami graczy Lecha Poznań, koszulka Grzegorza Kuświka z podpisami zawodników Ruchu Chorzów, piłka z autografem Bartłomieja Jaszki, futbolówka z podpisem Cristiano Ronaldo czy dwa zestawy markowych piór, które otrzymaliśmy od posłów Macieja Orzechowskiego i Wiesława Szczepańskiego. Okazałe gadżety nadesłali także m.in. Piotr Reiss, Maciej Zegan, Krystyna Łybacka, Witold Casetti, Vanessa Kaczmarek-Leki, Patryk Rzepka.Nie lada atrakcję przygotowała firma ARUM S.A. Widzowie stanęli bowiem przed szansą wygrania Mercedesa Slk!

Finał na koniec

Zwieńczeniem weekendu był pojedynek finałowy pomiędzy AST i Pro-Metem. Decydujące spotkanie rozgrywane było dosyć spokojnie, gdyż każda z drużyn skupiała się przede wszystkim na defensywie. O triumfie Pro-Metu zdecydował jeden gol. Za sprawą Eryka Goździńskiego okolicznościowy puchar za zwycięstwo powędrował do ekipy z Koźmina Wlkp. Królem strzelców został Mateusz Lis (WPZTS Praczyk), który zdobył 12 bramek.

Po zliczeniu środków okazało się, iż zebraliśmy 13 400 zł.Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji turnieju, z całego serca dziękujemy. Wciąż można wpłacać pieniądze na konto Szymka i Michała. Wkrótce wystartują także internetowe licytacje gadżetów!

(GRZELO)

NR KONTA SZYMONA I MICHAŁA

95 1090 1157 0000 0000 1502 2029 z dopiskiem dla Szymona i Michała

STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W KROTOSZYNIE

Organizatorzy

Gazeta Lokalna KROTOSZYN, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wlkp., Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Krotoszynie, Urząd Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.


Partnerzy i Sponsorzy
Krotoszyńska Grupa Sędziów przy KOZPN
Akademia Piłkarska Reissa
Pod Szyszkami Koźmin Wlkp.
Vega Koźmin Wlkp.
ARUM S.A.
OZONOTERAPIA Robert Czarnojańczyk
e-Maco
Gościniec Pępowo
Galeria Krotoszyńska
M40.pl
40minut.pl
Vanessa Kaczmarek-Leki
Mariusz Sędzik
Zbigniew Brodziak
Maciej Orzechowski
Patryk Rzepka
DOMAK Nieruchomości

TV PROART

FOT. J. GLINKOWSKI, B. SZYMCZAK
Fotorelacja na:
https://www.facebook.com/pages/Gramy-Dla-Turnieje-Charytatywne-na-Rzecz-Chorych-Dzieci/138320966324271

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć + 18 =

YouTube

Archiwum
BGP 2023
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
ZBITY TELEFON
MAYOR INK
Jarmużek