Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Program fizjoterapii dla osób po przebyciu COVID-19

2021-07-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Zdrowie
  4. /
  5. Program fizjoterapii dla osób...
Program fizjoterapii dla osób po przebyciu COVID-19
GetFree

Od 14 maja Zakład Rehabilitacji SPZOZ w Krotoszynie na ul. Bolewskiego został wpisany przez Narodowy Fundusz Zdrowia do wykazu podmiotów realizujących fizjoterapię ambulatoryjną dla osób po przebyciu COVID-19.

 

Celem programu jest wspomaganie pełnego powrotu do zdrowia i aktywności chorych, którzy ciężko przechorowali COVID-19 i wymagają pomocy rehabilitacyjnej. Duży nacisk kładzie się na poprawę tolerancji wysiłku fizycznego, zmniejszenie objawów związanych z przebyciem COVID-19 oraz edukację ozdrowieńców w zakresie samodzielnego radzenia sobie z objawami związanymi z przejściem tej choroby.

Z programu mogą korzystać osoby, które przebyły COVID-19 i otrzymały skierowanie od lekarza. Rozpoczęcie rehabilitacji następuje w terminie do sześciu miesięcy od zakończenia leczenia. Pacjenci rozpoczynają terapię od wizyty fizjoterapeutycznej, gdzie przy pomocy testów oceniana jest sprawność fizyczna chorego, tolerancja wysiłku oraz natężenie objawów przez nich zgłaszanych.

Na podstawie otrzymanych informacji dla każdego pacjenta ustalany jest indywidualny program rehabilitacji, który na bieżąco ulega modyfikacji. Po sześciu tygodniach pacjent ponownie zostaje poddany ocenie według testów zastosowanych podczas pierwszej wizyty.

Nad realizacją programu czuwa specjalista fizjoterapii, dbając o dobór testów, wprowadzanie dodatkowych procedur i przebieg procesu terapeutycznego. Terapię, trening funkcjonalny i metody specjalne prowadzą fizjoterapeuci pracujący na sali kinezyterapii. SPZOZ informuje, iż według pacjentów, którzy jako pierwsi rozpoczęli program rehabilitacyjny w Zakładzie Rehabilitacji w Krotoszynie, zabiegi i ćwiczenia wykonywane w trakcie programu są bardzo pomocne w dochodzeniu do zdrowia po przebytym COVID-19. Dzięki tej formie terapii odzyskują sprawność fizyczną, poprawiają wydolność swojego organizmu, a także odzyskują pewność siebie po chorobie.

OPRAC. (ANKA)

FOT. SPZOZ Krotoszyn

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud