2. /
  4. /
  5. Punkt na boisku lidera
BANASZAK

Sporą niespodziankę sprawili piłkarze Białego Orła Koźmin Wielkopolski, remisując na boisku lidera rozgrywek. Ekipa trenera Maciej Dolaty jest pierwszym zespołem, który w tym sezonie urwał punkty Polonii Leszno na jej terenie.

Sobotni pojedynek rozpoczął się po myśli faworyta. W 10. minucie najprzytomniej w polu karnym zachował się Dominik Karolczak, otwierając wynik spotkania. W 30. minucie goście wyrównali. Krzysztof Czabański przymierzył z rzutu wolnego tak, że leszczyński bramkarz nie miał szans.

W 58. minucie, ku zaskoczeniu wszystkich, koźminianie wyszli na prowadzenie.  Marcin Szymkowiak od połowy boiska biegł na bramkę, mając tylko jednego rywala przed sobą. Skrzydłowy popisał się świetnym dryblingiem, po czym strzałem w lewy dolny róg pokonał golkipera Polonii. Orły mogły dobić rywala, lecz w dogodnej sytuacji Dawidowi Idzikowskiemu piłkę w ostatnim momencie wygarnął bramkarz miejscowych.

Polonia doprowadziła do remisu siedem minut przed końcem. Piłkę po prostopadłym podaniu za plecy obrońców przejął Marcin Pitrowski i w sytuacji sam na sam z Bartoszem Kubiakiem posłał futbolówkę do bramki. Wynik już nie uległ zmianie i tym samym Biały Orzeł jako pierwszy zespół w tym sezonie zdobył w Lesznie punkt.

W następnej kolejce koźminianie na własnym boisku zmierzą się z Rawią Rawaq Rawicz. Mecz rozpocznie się o godz. 14.00.

Stainer Polonia Leszno – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 2:2 (1:1)

BRAMKI: 1:0 – Dominik Karolczak (10′), 1:1 – Krzysztof Czabański (30′ wolny), 1:2 – Marcin Szymkowiak (58′), 2:2 – Marcin Pitrowski (83′),

BIAŁY ORZEŁ: Kubiak – Majusiak, Skowron, Grodzki, Janowski – Czabański, Wach (80′ Maciejewski), Idzikowski, M. Szymkowiak, Błażejczak (60′ M. Szulc) – Gałczyński