Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Pod Szyszkami Krotoszyn
Pod Szyszkami Koźmin

Radni spotkali się z posłami

2022-02-19
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Polityka
  6. /
  7. Radni spotkali się z...
Radni spotkali się z posłami
IMPULS ZDUNY - Menu świąteczne

16 lutego doszło do spotkania radnych Rady Powiatu Krotoszyńskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości z posłami Tomaszem Ławniczakiem i Zbigniewem Dolatą. Samorządowcy rozmawiali z politykami o Polskim Ładzie.

 

Spotkanie odbyło się w biurze poselskim PiS-u na krotoszyńskim rynku. Radni powiatowi na prośbę mieszkańców zwrócili uwagę posłów na priorytetowe dla nich wnioski, jakie powiat chce złożyć w ramach kolejnej edycji rządowego programu Polski Ład. Nasi samorządowcy podkreślili, iż jak ważną sprawą są inwestycje związane z remontami I Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Koźminie Wlkp. oraz ZSP nr 1 w Krotoszynie. Szkoły te, ich zdaniem, od wielu lat zmagają się z niedoinwestowaniem ze strony powiatu i tylko rządowe wsparcie może umożliwić tak poważne inwestycje.

Kolejnym tematem były ciągi pieszo-rowerowe. W ramach rządowego funduszu planowana jest budowa ścieżki na trasie Krotoszyn-Orpiszew, co poprawi bezpieczeństwo osób poruszających się tą trasą. Krotoszyńscy samorządowcy uważają, że połączenie poszczególnych miejscowości ze stolicą powiatu jest bardzo ważne, a tworzenie bezpiecznych ścieżek pieszo-rowerowych może przełożyć się na wybór zdrowszego trybu życia przez mieszkańców.

(LENA)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden + dziesięć =

YouTube

Agencja Reklamowa GL
DAP TRANS
MRÓWKA - KROTOSZYN
Motosdodoła
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
IMPULS ZDUNY
EDI
Dietetyk Kaźmierczak
Jarmużek
Zajączek
MATYLA
BHP RABENDA
TK DACHY
BGP
Agencja Reklamowa GL