2. /
  4. /
  5. Skuteczne Orły
VISUS

Kolejne wysokie zwycięstwo odniósł w klasie okręgowej Biały Orzeł Koźmin Wlkp. Tym razem koźminianie rozprawili się z Ogniwem Łąkociny na jego terenie, wygrywając 4:0. Przypomnijmy, że tydzień temu Orły pokonały 5:0 Olimpię.

Pierwsza część spotkania była dość wyrównana. Obie drużyny atakowały, co skutkowało wieloma okazjami do zdobycia bramki. Będący w dobrej dyspozycji bramkarze radzili sobie jednak bez zarzutu. Jedyny gol przed przerwą padł po rzucie karnym, wykorzystanym przez niezawodnego Krzysztofa Czabańskiego.
Po zmianie stron koźminianie podkręcili tempo, a w dodatku gospodarze musieli sobie radzić w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartką ukarany został jeden z ich zawodników.

W 62. minucie K. Czabański po raz drugi wpisał się na listę strzelców, uderzając głową po dośrodkowaniu z prawej strony. Niedługo potem Mateusz Pijanowski wyszedł do prostopadle zagranej piłki, po czym podał wzdłuż bramki do Marcelego Skowrońskiego, a ten dopełnił formalności. W 80. minucie wynik ustalił M. Pijanowski, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem.

OGNIWO ŁĄKOCINY – BIAŁY ORZEŁ KOŹMIN WLKP. 0:4 (0:1)

0:1 – Krzysztof Czabański (16′ karny)
0:2 – Krzysztof Czabański (62)
0:3 – Marceli Skowroński (74)
0:4 – Mateusz Pijanowski (83)

BIAŁY ORZEŁ: Wronecki – Lis, Konopka, Roszczak, Dolata, Maciejewski, Czabański, Kaźmierczak (80′ Nowakowski), Wciórka (55′ Skowroński), Borowczyk (85′ Hajdasz), Kamiński (65′ Pijanowski)