„To początek nowego rozdziału w krotoszyńskiej Koalicji Obywatelskiej”. Nowe władze KO w powiecie – Sławomira Fedorowicz na czele
- Strona Główna
- /
- Aktualności
- /
- Polityka
- /
- „To początek nowego rozdziału...
Zakończyły się wybory wewnętrzne w strukturach Koalicji Obywatelskiej. W powiecie krotoszyńskim przewodniczącą została Sławomira Fedorowicz, a nowy zarząd zapowiada „nową energię” i odbudowę pozycji ugrupowania przed kolejnymi wyborami.
W ostatnim czasie odbyły się wybory w Koalicji Obywatelskiej. Na czele całej KO stanął Donald Tusk, prezes Rady Ministrów. W Wielkopolsce rywalizowali posłowie Jarosław Urbaniak i Marcin Bosacki. Wygrał Jarosław Urbaniak pochodzący z niedalekiego Ostrowa Wielkopolskiego. W powiecie krotoszyńskim o funkcję przewodniczącej stanęły Sławomira Fedorowicz i Magdalena Pawlik.
W wyniku wyborów zwyciężyła radna Rady Powiatu Krotoszyńskiego Sławomira Fedorowicz. wiceprzewodniczącymi zostali radny Rady Miejskiej w Krotoszynie Paweł Sikora i Michał Rosa, sekretarzem – Maciej Sobański, skarbnikiem – Karol Gierdalski, a członkami Zarządu zostali: Adam Borkiewicz, Maciej Malczewski, Julia Rosa, Magdalena Sadowska i Leszek Sadowski.
Uczestnicy wybrali też delegata do Rady Regionu Wielkopolskiego, o który starały się dwie osoby. W wyniku wyborów Sławomira Fedorowicz wygrała z Dariuszem Rozumem.
– Koniec wyborów wewnętrznych to początek nowego rozdziału w krotoszyńskiej Koalicji Obywatelskiej. Nowa energia, nowe pomysły i przede wszystkim nowe twarze. Wyciągnęliśmy zdecydowane wnioski z przeszłości i jestem przekonany, że obecna drużyna KO odbuduje i umocni wizerunek partii w powiecie. Jestem wdzięczny za zaufanie jakim, obdarzyli mnie przyjaciele z KO, powierzając mi funkcję sekretarza. To wyraźny sygnał, że lokalne struktury są otwarte na świeże pomysły. Skupiamy się na pracy i pewnie patrzmy na nadchodzę wybory parlamentarne w 2027 r. i samorządowe w 2029 r. – poinformował nas Maciej Sobański.
Łukasz Cichy
FOT. KO Krotoszyn













Comments are closed