2. /
  4. /
  5. Rywalizowali w parach
AGRO INTEGRACJA

14 lipca Stowarzyszenie Atletyki Ciężkiej Ursus Krotoszyn, we współpracy z LOGinLAB i HES Wrocław, zorganizowało Double Deadlift Competition. Była to pierwsza edycja zawodów.

Zawodnicy w parach rywalizowali w trzech kategoriach – kobiety open, mężczyźni -180 i mężczyźni -210. W szranki stanęło w sumie 15 duetów. Każdy z nich miał cztery podejścia.

W zmaganiach pań najlepsza okazała się drużyna JBB w składzie: Ida Lis i Marika Zandecka. Na kolejnych lokatach znalazły się Anabolic Fighters (Magdalena Pękacz i Kinga Pękała) oraz Ursuski II (Natalia i Małgorzata Filipiak).

Pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn -180 zajął team BadCrew w składzie: Jonasz Pługowski i Tomasz Kuca, wyprzedzając Rufian Jankowo (Krzysztof Kośmiński i Konrad Kondzierski) oraz Szalone Barki (Maciej Zmudziński i Maciej Rzanny).

W kategorii mężczyzn -210 triumfowała para Gruzio, czyli Łukasz Nizio i Paweł Gruszecki. Na drugiej pozycji uplasował się team Rufian Jankowo (Mateusz i Mariusz Rufkiewicz), a na ostatnim stopniu podium znaleźli się Anabolic Fighters II (Dawid Perenc i Jakub Sarnicki).

– Przygotowania, dzięki zgodnej współpracy LOGinLAB, HES Wrocław i SAC Ursus Krotoszyn, przebiegły bez problemów. Cieszy nas ilość uczestników zawodów – 15 par to dobry wynik, zwłaszcza iż przybyli do nas zawodnicy z różnych części Polski – skomentował Kamil Filipiak, jeden z organizatorów.