2. /
  4. /
  5. W. Karwik trzecia w...
IMPRESJA KROTOSZYN

Bardzo dobrze spisała się Weronika Karwik na zawodach Pucharu Polski Kobiet w 9-bil, które odbyły się w Sosnowcu. Reprezentantka UKS Bila Zduny uplasowała się na trzecim miejscu.

Do rywalizacji przystąpiło 26 pań. Zwyciężyła Izabela Łącka, która w finale pokonała Anitę Sochacką 5:0. Dla mistrzyni Polski w 9-bil był to drugi triumf w tym roku na Pucharze Polski. W turnieju uczestniczyły też dwie przedstawicielki UKS Bila Zduny – Weronika Karwik i Weronika Połczyńska.

Nasze bilardzistki zawody rozpoczęły od pojedynku między sobą, z którego zwycięsko wyszła W. Połczyńska (5:4). Potem uległa jednak Ewie Bąk (3:5) oraz Anecie Grzyb (1:5) i zajęła dziewiąte miejsce.

Mimo porażki w pierwszym meczu lepiej powiodło się W. Karwik, która po lewej stronie tabeli pokonała Aleksandrę Orzech (5:3), Sandrę Kmieć (5:4) i Aleksandrę Burczyńską (5:2).

W ćwierćfinale zdunowianka ograła E. Bąk (5:4), a w półfinale nie dała rady późniejszej triumfatorce – I. Łęckiej (1:5). Dzięki zajęciu trzeciego miejsca W. Karwik awansowała na szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej turniejów. Z kolei W. Połczyńska jest dziewiąta.