Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY PRACA
PADEWSCY

Walentynkowe zdrowe love

2024-02-11
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Zdrowie
  6. /
  7. Walentynkowe zdrowe love
Walentynkowe zdrowe love
TAPAS

W krotoszyńskim kinie Przedwiośnie odbyła się konferencja prozdrowotna pod hasłem „Walentynkowe zdrowe love”, skierowana do uczniów, w szczególności dla dziewcząt z najstarszych klas szkół ponadpodstawowych. Organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Projekt „Bezpieczne Walentynki” jest rekomendowany przez Główny Inspektorat Sanitarny. 

 

Poruszono szereg bardzo istotnych dla młodych kobiet tematów, od dbania o swoje zdrowie, poprzez motywację do działania i walkę o samorealizację, aż po spełnianie swych marzeń. Inez Pełko-Skitek, doktor ginekolog, uświadomiła dziewczynom, jak ważna jest profilaktyka w walce z rakiem szyjki macicy. Coroczna cytologia może uchronić nas przed tragicznymi konsekwencjami. Szczegółowo omówiła też możliwość skorzystania ze szczepień przeciwko wirusowi HPV. Była możliwość obejrzenia wziernika i szczoteczki, którą wykonuję się cytologię, aby oswoić się z czynnościami medycznymi.

Renata Drygas z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krotoszynie omówiła choroby przenoszone drogą płciową oraz wskazała punkty konsultacyjno-diagnostyczne na terenie powiatu.

Charyzmą i inspiracją do działania zaraziła wszystkich zebranych Wiesława Rybicka-Bogusz, prezes Stowarzyszenia Kobiety w Centrum Mazowsze, pisarka, panelistka ogólnopolskich i zagranicznych szkoleń dotyczących zdrowia kobiet, autorka książki „Urodziłam siebie. Teraz żyję tak, jak żyć chciałam zawsze…”, którą zaprezentowała na spotkaniu. Omówiła tematykę dyskryminacji kobiet w życiu społecznym, pokazując możliwości walki z nią.

Na koniec Karolina Kluba z Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie przeprowadziła quiz o zdrowiu.

(LT)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × dwa =

YouTube

Archiwum
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE