Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Walka o Fundusz Odbudowy

2021-05-06
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Polityka
  4. /
  5. Walka o Fundusz Odbudowy
Walka o Fundusz Odbudowy
Centnas

We wtorek na krotoszyńskim rynku odbył się briefing prasowy z udziałem polityków Prawa i Sprawiedliwości. Tematem spotkania był Fundusz Odbudowy.

 

W briefingu uczestniczyli parlamentarzyści – Katarzyna Sójka i Jan Dziedziczak – oraz radne – Sławomira Kalak (Rada Miejska w Krotoszynie) i Karolina Zaborek-Kulawska (Rada Miejska w Sulmierzycach). – Dziś odbędzie się w sejmie bardzo ważne głosowanie nad przyjęciem pieniędzy z Instytucji Europejskiej. Przed Polską, dzięki skutecznej negocjacji premiera Morawieckiego, jest perspektywa zdobycia 770 miliardów złotych. Ogromne pieniądze, które Polska dostanie z Unii Europejskiej. Na jednego mieszkańca jest to kwota 20061,18 zł. Ta perspektywa może się ziścić. To pieniądze, które Polska może zdobyć, wydawać na strukturę, służbę zdrowia, szkolnictwo, kulturę i rolnictwo – mówił poseł Jan Dziedziczak. – Niestety, tych pieniędzy Polska może nie dostać, albowiem posłowie PO i PSL chcą głosować przeciwko – dodał parlamentarzysta, stwierdzając, iż jego zdaniem opozycja chce swoim sprzeciwem zrobić na złość rządowi.

– My, jako Prawo i Sprawiedliwość, kiedy byliśmy opozycją, również głosowaliśmy za tymi środkami, o których w tej chwili rozmawiamy – oznajmiła poseł Katarzyna Sójka. – Dzisiaj, z perspektywy ostatnich lat, mieszkańcy Krotoszyna, ale i całej Wielkopolski cieszą się i korzystają z tych pieniędzy, które już trafiły na nasze drogi, do naszych szkół i szpitali. Lokalne samorządy mogły z tych środków korzystać. Premier Mateusz Morawiecki wynegocjował 770 miliardów złotych. To ogromny sukces. Tak jak wspomniał pan minister, posłowie PO i PSL chcą zagłosować przeciwko Polakom. W poczuciu odpowiedzialności wobec wszystkich Wielkopolan, a również mieszkańców powiatu krotoszyńskiego, nie wyobrażam sobie, by którykolwiek z posłów PO czy PSL z tego regionu zagłosował przeciwko środkom unijnym – tłumaczyła parlamentarzystka.

Sławomira Kalak wspomniała, iż – mimo że Krotoszyn nie otrzymał dofinansowania na budowę przedszkola i żłobka – w ostatnim czasie do naszego miasta trafiło mnóstwo środków. Radna przypomniała o kwocie 9 milionów złotych, które otrzymał szpital, a także o 8 mln zł na budowę łącznika drogowego ulic Koźmińskiej i Mahle.

Ostatecznie za przyjęciem Funduszu Odbudowy głosowało 290 posłów, 33 było przeciw, a 133 wstrzymało się od głosu.

(LENA)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud