Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Większe środki finansowe dla Wielkopolski

2021-07-01
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Polityka
  4. /
  5. Większe środki finansowe dla...
Większe środki finansowe dla Wielkopolski
TRANS-MED

We wtorek w biurze parlamentarnym Platformy Obywatelskiej w Krotoszynie odbyła się konferencja prasowa z udziałem senator Ewy Mateckiej i posła Mariusza Witczaka. Spotkanie poświęcone było środkom unijnym, które trafią do naszego regionu.

 

Według parlamentarzystów z PO środki unijne dla naszego regionu miały być zaniżone przez względy polityczne. W wyniku kolejnej tury negocjacji marszałkowi województwa wielkopolskiego udało się pozyskać dodatkowe 600 mln euro. Oznacza to, że nasz region będzie dysponował łączną kwotą 2 mld euro.

– Po naszej kilkunastotygodniowej kampanii udało się wywalczyć większe pieniądze dla Wielkopolski na nową perspektywę unijną. Kwota, o której mówimy, to ponad 2,5 miliarda złotych więcej. Perspektywa ta, dzięki tej dodatkowej kwocie, będzie opiewała na 2 mld euro, czyli 10 mld zł. Są to pieniądze, które będą wspierały samorządy terytorialne, transport, inwestycje drogowe, inwestycje z zakresu ochrony środowiska, ale również będą zasilały budżety polskich przedsiębiorców. Tak bardzo walczyliśmy o te środki, ponieważ na początku w propozycji rządowej Wielkopolska została pokrzywdzona. Odbieraliśmy to jako akt politycznej zemsty za to, że w tym regionie marszałkiem jest człowiek Platformy – mówił poseł Mariusz Witczak.

– Tak ważny region Polski, jakim jest Wielkopolska, został bardzo źle potraktowany przy podziale środków unijnych. Nasz upór, nasze interwencje, oświadczenia i wielka determinacja marszałka województwa wielkopolskiego spowodowały, że udało się podczas negocjacji pozyskać dodatkowe pieniądze. To ciągle jest oczywiście mniej niż w poprzedniej perspektywie, lecz pozwoli to na zrealizowanie wcześniej planowanych, bardzo ważnych inwestycji – dodała senator Ewa Matecka.

Parlamentarzyści oprócz Krotoszyna odwiedzili jeszcze kilka miast w południowej Wielkopolsce. Spotkali się też z burmistrzem Sulmierzyc, Dariuszem Dębickim, który podzielił się planami rozwoju muzeum mieszczącego się w zabytkowym ratuszu.

(LENA)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud