Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Zgłoszenia przyjmujemy do poniedziałku

2013-01-26
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Pomagamy
  4. /
  5. Zgłoszenia przyjmujemy do poniedziałku
Najfinanse text

Zgłoszenia przyjmujemy do poniedziałku

Do 28 stycznia można zgłosić zespół do VII Turnieju Charytatywnego „Gramy dla Rafała”, który odbędzie się za tydzień w Koźminie Wlkp. Imprezę uświetni kilku znanych sportowców.

Przypominamy, że tym razem pomagamy uczniowi koźmińskiego ZSP, Rafałowi Pieniężnemu, który ucierpiał w tragicznym wypadku drogowym, w którym zginęło kilkoro młodych ludzi.

Rafał Pieniężny to uczeń klasy drugiej technikum w zawodzie technik agrobiznesu, mieszkaniec wsi Psie Pole. Siedemnastolatek do czerwca 2012 roku prowadził bardzo aktywne życie. Był czynnym sportowcem w MUKS Koźmin, ministrantem w kościele parafialnym w Mokronosie, członkiem uczniowskiej społeczności ZSP im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp. Nagle jedno zdarzenie zmieniło jego losy. Jedna chwila zadecydowała, że z aktywnego, czynnego, wysportowanego, młodego człowieka, stał się osobą potrzebującą rehabilitacji i środków finansowych. Rafał wiele miesięcy spędził w szpitalu. Przeszedł liczne operacje jamy brzusznej, tętnicy sercowej. Czeka go jeszcze skomplikowana operacja miednicy. Wszystkie zabiegi związane są z wyjazdami do specjalistycznych szpitali. Ponadto, aby Rafał mógł odzyskać pełnię sił, potrzebuje czasochłonnej i kosztownej rehabilitacji oraz wykwalifikowanej pomocy lekarskiej.

Pierwsze środki na leczenie Rafała zebrano podczas REISS CUP 2012. W trakcie turnieju organizowanego przez Akademię Reissa za kwotę 550 zł zlicytowano koszulkę z autografem Piotra Reissa. Również młodzież z wolontariatu działającego przy ZSP Koźmin aktywnie uczestniczy w zbiórkach. Od grudnia prowadzi sprzedaż ręcznie robionych ozdób świątecznych: kartek, babek, stroików itp. (zarówno w szkole, jak i na festynach zorganizowanych z okazji mikołajek – przyp. red.) i wszystkie środki przeznacza na pomoc Rafałowi.
Co gorsza, sytuacja materialna Rafała i jego rodziny jest – delikatnie mówiąc – bardzo zła. Dlatego też wespół z całą społecznością ZSP postaramy się uzbierać kwotę, która pozwoli na przeprowadzenie zabiegów i rehabilitacji, przywracając Rafałowi radość z życia.

Zmagania w hali ZSP rozpoczną się 1 lutego. Po dwudniowych eliminacjach, w niedzielę, 3 lutego, rozegrane zostaną finały. W ich trakcie tradycyjnie odbędą się licytacje czy też mecze pokazowe z udziałem sportowych gwiazd.

Poza naszą redakcją, która jest głównym organizatorem zmagań, oraz ZSP Koźmin pomoc w realizacji zadania zaoferowały: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Krotoszynie, burmistrz Koźmina Maciej Bratborski. Wsparcie zadeklarowało także kilku parlamentarzystów oraz samorządowców i przedsiębiorców.

Szczegóły dotyczące procesu zgłoszeń znajdziecie na www.halowkacwzk.fora.pl.

Pewne jest, że na turnieju zjawią się bokserski mistrz Maciej Zegan, znakomity lekkoatleta Marcin Urbaś,oldboye Lecha Poznań, były piłkarz ekstraklasowy Damian Seweryn czy świetni siatkarze Łukasz i Sebastian Kaczmarkowie.

Będzie także okazja do zlicytowania wielu wspaniałych gadżetów sportowych (np. trzecia z sześciu piłek z podpisem Cristiano Ronaldo i jego kolegów z reprezentacji Portugalii i wiele innych).

Już teraz liczmy na Wasze wsparcie! Grajcie z nami dla Rafała! Już dziś można przekazywać środki – szczegóły poniżej.

(GOLSKI)

NR KONTA RAFAŁA

95 1090 1157 0000 0000 1502 2029 z dopiskiem RAFAŁ PIENIĘŻNY

STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W KROTOSZYNIE

DRUŻYNY ZGŁOSZONE:

1) Juniorzy – kapitan Przemysław Gustowski
2) A Seree Tee – kapitan Robert Stawowy
3) Pro-Met Koźmin – kapitan Maciej Klinkosz
4) LZS Kuklinów – kapitan Konrad Przybyszewski
5) Piątek90minut – kapitan Łukasz Baran
6) Tornado – kapitan Łukasz Dudkowiak
7) DREAM TEAM KOTLIN – kapitan Adam Wojtkowiak
8 ) Albatrosy Budy – opiekun Dariusz Kaczmarek
9) BARTESKO – opiekun Bartłomiej Skowroński
10) Dangerous Devils – kapitan Mateusz Niciejewski
11) Canold – kapitan Mateusz Mizerny
12) GLOKALNA.PL – kapitan Daniel Borski
13) MTV Rozdrażew – kapitan Jarosław Banaszek
14) Znienacka Team – kapitan Jakub Szelągowski
15) KOKS Kobylin – kapitan Mirosław Patrijas
16) Umbelebele Jomo Cosmos – kapitan Damian Witasiak
17) WPZTS Praczyk – kapitan Dariusz Praczyk
18 ) Team Koźmin – kapitan Mateusz Lisik

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud