Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Czym jest kinesiotaping?

2019-07-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Zdrowie
  4. /
  5. Czym jest kinesiotaping?
Czym jest kinesiotaping?
Media sort baner w tekstach

Kinesiotaping, przez niektórych nazywany plastrowaniem, jest bardzo popularną metodą zarówno wśród personelu medycznego, jak i wśród pacjentów. Może być stosowany jako oddzielna metoda terapeutyczna lub też jako uzupełnienie innej metody.

 

Twórcą kinesiotapingu jest Kenzo Kase (ur. 1942r.). Od 1972 pracował i rozwijał tę metodę (Kinedio ® Taping), a także plastry w niej stosowane (Kinesio Tex Tape®). Kenzo Kase jest prezesem największej organizacji zrzeszającej terapeutów i instruktorów kinesiotapingu – Kinesio Taping Association (KTA). Dzięki staraniom KTA metoda ta została zaprezentowana w sporcie podczas letnich Igrzysk Olimpijskich w Seulu w 1988 i w Pekinie w 2008.

Kinesiotaping może być stosowany jako oddzielna metoda terapeutyczna lub też jako uzupełnienie innej metody. Techniki kinesiotapingu wspierają naturalne procesy samoleczenia organizmu pacjenta:

– normalizują napięcia mięśni

– poprawiają mikrokrążenie

– poprawiają funkcję mięśni i stawów

– aktywują funkcje układu limfatycznego.

Dodatkowo kinesiotaping działa 24 godziny. Warto też podkreślić długi okres używania jednej aplikacji (ok. 7 dni – w zależności od rodzaju skóry, pogody itd.).

Plastry do tapingu zostały opracowane w taki sposób, by swoimi parametrami maksymalnie przypominały skórę ludzką: rozciągliwość wzdłuż w zakresie 130-140% długości spoczynkowej; nie rozciąga się w poprzek; grubość plastra zbliżona do grubości naskórka; 100% bawełna, co zapewnia hipoalergiczność, odprowadzenie wilgoci ze skóry oraz szybkie schnięcie po zamoczeniu; klej akrylowy, który aktywowany jest ciepłem. Klej na plaster nałożony jest w sposób nieciągły na podobieństwo linii papilarnych człowieka.

Kinesiotaping możemy zastosować w wielu przypadkach, jak na przykład:

– bóle stawów i mięśni

– uszkodzenie V nerwu czaszkowego

– różnego rodzaju obrzęki

– korekcja wad, np. koślawość kolan

– zwiększone lub zmniejszone napięcie mięśniowe

– niestabilność w obrębie kręgosłupa, np. typu smagnięcie biczem

– skoliozy

– przykurcze

– problemy funkcjonalne w stawach

– niestabilność rzepki

– opadająca stopa

– blizny

– różne problemy dotyczące kobiet w ciąży i w okresie połogu.

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie inne zastosowanie ma kinesiotaping i czy Twoja dysfunkcja mogłaby podlegać takiej terapii, zadzwoń pod numer tel. 602 124 726, a specjalistka odpowie na Twoje pytania.

(RCX)

YouTube

energy sped
Jumbonet
M-Partner
Zuziak
APR
daf-mal
Lombard Smok
Phone Spa
Intermarche
Archiwum
BGP
MediaSort
Lesniczowka
Kiki Car Care
E-paka
Eltom-bud
Kostka
KUK
Jarmużek
Pod Szyszkami
Robstal