Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Senator odpowiada burmistrzowi

2019-08-11
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Polityka
  4. /
  5. Senator odpowiada burmistrzowi
Senator odpowiada burmistrzowi

W związku z oświadczeniem burmistrza Krotoszyna w zakresie wynagrodzeń nauczycieli za godziny ponadwymiarowe, senator z ramienia PiS Łukasz Mikołajczyk, postanowił wyrazić swoje stanowisko. Nie szczędził przy tym słów krytyki pod adresem włodarza i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Przedstawiamy Wam zatem pełne oświadczenie senatora Mikołajczyka w rzeczonej sprawie.

Burmistrz Franciszek Marszałek (lat 53, prawnik i historyk) i sztuka kreowania rzeczywistości!
Szanowny Pan Burmistrz Marszałek twierdzi, że „czytanie ze zrozumieniem jest trudną sztuką. Zazwyczaj ułatwia je wykształcenie, pozycja społeczna czy doświadczenie życiowe”. PSL, które reprezentuje Pan Burmistrz dawno porzucił ludzi niewykształconych i bez wysokiej pozycji społecznej na rzecz koalicji z „elitami” III RP, komunistami i środowiskami lewackimi. Być może dlatego Burmistrz Marszałek (lat 53, historyk i prawnik) nie wie, że wśród tych niewykształconych ludzi bez pozycji społecznej są mądrzy, inteligentni, uczciwi i prawi ludzie, którzy nie tylko czytają ze zrozumieniem, ale też są odporni na kreowanie rzeczywistości, jakie proponuje Pan Burmistrz. Komunikat dla nauczycieli szkół i przedszkoli opublikowany przez Burmistrza Krotoszyna, w tym jego ostatni akapit, w którym mowa o prawomocnych wyrokach jest zrozumiały. Problem polega jednak na tym, że Pan Burmistrz nie zrozumiał mojej wypowiedzi. Chociaż zrozumiało ją wielu niewykształconych, bez pozycji społecznej mieszkańców mojego okręgu, których szanuję i nie dyskryminuję, stawiając tezy podobne do zaprezentowanej przez Pana Burmistrza na wstępie odpowiedzi zamieszczonej w aktualnościach strony Krotoszyna. Specjalnie jednak dla Pana Burmistrza wyjaśniam, że moim zdaniem złożenie apelacji w przedmiotowym sporze, oczekiwanie na prawomocne orzeczenia i naliczenie dodatkowych kosztów (za które oczywiście zapłacą mieszkańcy Krotoszyna), zamiast wypłacenia należnych środków nauczycielom jest grą na czas i dowodem na hipokryzję kogoś, kto twierdzi, że „szanuje” nauczycieli i ich pracę oraz „współdziała”. Nie jestem prawnikiem, ale pojęcie prawomocności decyzji, orzeczenia, itp. jest mi znane. Być może Pana Burmistrza rozczaruję, ale moi liczni przyjaciele i wyborcy, którzy nie mieli szans na zdobycie wykształcenia lub pozycji społecznej, a są wartościowymi ludźmi, którym obca jest hipokryzja, również sens tego pojęcia znają.
Na koniec mała uwaga. Pisanie o sobie w osobie trzeciej: „W swym komunikacie Burmistrz Krotoszyna… Po zapoznaniu się burmistrz stwierdził, że…” świadczy o ogromnym ego (tłumaczącym nieco podejście do osób niewykształconych) lub o tym, że ktoś musi pisać teksty za Pana Burmistrza. Zatem proponuję zejść na ziemię, między zwykłych ludzi lub samemu pochylić się nad pisaniem odpowiedzi –
napisał senator.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner