3. Bez kategorii
  4. /
  5. Wspierają drużynę, pamiętają o...
Kwiaciarnia Złocień

W ostatni piątek października Lech Poznań podejmował Zagłębie Lubin w ramach 13. kolejki PKO Ekstraklasy. Za oprawę meczu odpowiedzialni byli kibice z Krotoszyna, Koźmina Wlkp. oraz Jarocina.

Spotkanie nie ułożyło się po myśli lechitów. Do przerwy Kolejorz przegrywał 0:1. Potem goście strzelili drugiego gola, a w czwartej minucie doliczonego czasu Christian Gytkjaer zdobył honorową bramkę dla swojej drużyny.

Mimo przegranej swojego zespołu kibice Lecha nie zawiedli. Oprawa, która została przez nich przygotowana, robiła duże wrażenie. W trakcie drugiej połowy z trybun rzuconych zostało około 4 tysiące serpentyn oraz ogromna ilość konfetti. Swój meczowy „debiut” miała flaga FC Krotoszyn. Nie zabrakło również efektownych rac.

Warto przypomnieć o zbiórce organizowanej przez kibiców Lecha. Już od kilku lat kwestują oni w trakcie Wszystkich Świętych na cmentarzach. Wszystkie zebrane pieniądze przeznaczane są na renowację grobów powstańców wielkopolskich. Od 2010 roku udało się zebrać już 415 455 zł. Pozwoliło to na odnowienie czy postawienie ponad 500 nagrobków. Szczegóły akcji można znaleźć na profilu facebookowym Wiara Powstańcom.