Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Żyj spokojnie i zadbaj o serce!

2017-09-18
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Zdrowie
  4. /
  5. Żyj spokojnie i zadbaj...
Żyj spokojnie i zadbaj o serce!

W minioną sobotę po raz kolejny w naszym mieście odbył się „Spacer dla serca”. Organizatorem tego wydarzenia, współfinansowanego ze środków powiatu krotoszyńskiego, było Stowarzyszenie „Pomóżmy sobie”. W tym roku akcja przeprowadzona została pod hasłem „Stres – Twój przyjaciel czy wróg?”.

 

Tym razem głównym tematem spaceru był wszechobecny w naszym życiu stres, którego destrukcyjny charakter wpływa na funkcjonowanie i zdrowie każdego człowieka. Stres, z uwagi na jego nasilenie, przybrał już charakter kolejnej choroby cywilizacyjnej i stał się syndromem XXI wieku, a życie w ciągłym stresie stało się normą. Stąd skutki stresu odczuwamy dzisiaj wszyscy, niezależnie od wieku, zawodu i zajmowanego w strukturze społecznej stanowiska

Uczestnicy spaceru zgromadzili się na placu przy Komendzie Powiatowej PSP w Krotoszynie, gdzie powitano zaproszonych gości i przedstawicieli władz samorządowych, w tym burmistrza Franciszka Marszałka. Po krótkiej rozgrzewce grupa ruszyła marszem ulicami Krotoszyna.

Przystanek był w świetlicy Rodzinnego Ogrodu Działkowego ZGODA, gdzie odbyła się prelekcja pt. „Stres – Twój sprzymierzeniec czy wróg? Jak radzić sobie w sytuacji stresującej”. Wykład wygłosiła posiadająca duże doświadczenie i praktykę w tej dziedzinie psychoterapeutka, trenerka PTP mgr Kamila Maciejewska

Po poczęstunku spacerowicze udali się na plac przy ul. Sportowej, gdzie zorganizowano pokaz i ćwiczenia rehabilitacyjne, prowadzone przez krotoszyńskich fizjoterapeutów. Końcowym punktem trasy był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Tam odbyły się warsztaty relaksacyjne, dzięki którym można było poznać sposoby radzenia sobie ze stresem.

Dzisiaj najlepsza rada w tej dziedzinie to hasło „Żyj spokojnie i zadbaj o serce”, które dla każdego z nas oznacza zmianę życiowej postawy, umiejętne zarządzanie sobą w czasie, prowadzenie zdrowego trybu życia, zachowanie umiaru we wszystkim, co robimy, zwiększenie aktywności społecznej i akceptację innych ludzi, efektywne działania w walce ze stresem i gniewem, a także uśmiech i radość z drobnych osiągnięć.

(NOVUS)

Gościniec
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...